Trwa ładowanie...
d4d45le

"Nocna zmiana" zalała TVP. Tym razem Jacek Kurski przesadził?

W rocznicę obalenia rządu Jana Olszewskiego TVP wyemitowała film "Nocna zmiana". Na czterech kanałach. I to sześciokrotnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Jacek Kurski
Jacek Kurski (PAP)
d4d45le

Równo 25 lat temu został odwołany rząd Jana Olszewskiego. Z tej okazji TVP wyemitowała film dokumentalny "Nocna zmiana". Produkcja przedstawia wydarzenia polityczne z kwietnia, maja i pierwszych dni czerwca 1992 roku związane z realizacją przyjętej przez Sejm uchwały lustracyjnej, zgłoszonej 28 maja przez posła Janusza Korwin-Mikkego oraz odwołaniem rządu Jana Olszewskiego. Reżyserem i scenarzystą filmu jest m.in Jacek Kurski.

I z pewnością nie byłoby w tym nic dziwnego, że TVP właśnie w dniu rocznicy zdecydowała się wyemitować "Nocną zmianę", gdyby nie fakt, że pokazała to na czterech kanałach - i to sześciokrotnie. Najpierw o godz. 20:25 widzowie mogli obejrzeć film jednocześnie na TVP1 i TVP Info w ramach cyklu "Korzenie III RP. Później o godz. 21:35 produkcja trafiła do widowni TVP Historia. O godz. 22:40 i 4:20 "Nocna zmiana" pojawiła się na antenie TVP Polonia. Ci, którzy mimo wszystko przegapili produkcję Kurskiego, otrzymali kolejną szansę. Tuż po godz. 1 w nocy TVP Info nadała ten telewizyjny dokument.

Choć znaleźli się tacy, którzy z zaciekawieniem obejrzeli "Nocną zmianę", nie brakuje głosów, że tym razem Kurski przesadził, a sześciokrotna emisja tego samego filmu to lekka nadgorliwość.

d4d45le

- Ten film to hagiografia rządu Olszewskiego, choć ma ciekawe zdjęcia z kuluarów. Można go było jednak puścić raz i to by wystarczyło. Szczególnie że tak częste emisje są niezręcznością, bo autor tego filmu Jacek Kurski jest prezesem TVP. Ale w TVP dzieją się gorsze rzeczy, niż częste puszczanie "Nocnej zmiany" - podsumował Konrad Piasecki, dziennikarz Radia Zet, w rozmowie z press.pl.

"Nocna zmiana" pierwszy raz została pokazana w telewizji pod koniec lipca 1995 roku. Obejrzało ją wtedy ok. 6 milionów widzów.

Zobacz także: "Nocna zmiana" - najważniejsze fragmenty głośnego dokumentu

d4d45le

Tutaj sprawdzisz aktualną ramówkę Telewizji WP

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d4d45le

Podziel się opinią

Share
d4d45le
d4d45le