Nietypowe rozpoczęcie "Wiadomości". Doniosły moment Holeckiej

Danuta Holecka tym razem nie była w studio TVP w trakcie "Wiadomości"
Danuta Holecka tym razem nie była w studio TVP w trakcie "Wiadomości"
Źródło zdjęć: © fot. TVP

16.10.2022 21:19, aktual.: 16.10.2022 21:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W niedzielę 16 października widzowie mieli okazję obejrzeć specjalne wydanie "Wiadomości". Telewizja Polska w większości poświęciła je kolejnej rocznicy wybrania Karola Wojtyły na papieża. Ku zaskoczeniu serwis informacyjny nie wspomniał o jednej istotnej rzeczy ws. Jana Pawła II.

- Są wydarzenia, które na zawsze zapisują się na kartach historii. Są też takie, które zmieniają bieg zdarzeń. Jednak to, co stało się wieczorem 16 października 1978 r. tu w Watykanie zmieniło również życie wielu ludzi. Było niezwykłe ważne dla świata, a dla nas Polaków szczególnie. Dobry wieczór państwu. Zapraszam na specjalne wydanie "Wiadomości" z Watykanu w 44. rocznicę wybrania kardynała Karola Wojtyły na papieża - zaczęła doniośle pełna emocji Danuta Holecka.

I tak przez następne 21 minut niedzielnego wydania pokazywano widzom całą masę zdjęć archiwalnych z papieżem czy historiami z jego życia - nie zabrakło chociażby materiału o zamachu z 1981 r.

Danuta Holecka podczas niedzielnego wydania "Wiadomości"
Danuta Holecka podczas niedzielnego wydania "Wiadomości"© fot. TVP

Co ciekawe, TVP nie poświęciła ani sekundy na temat krytycznych analiz pontyfikatu Jana Pawła II, których w ostatnich latach przybyło sporo. Tym bardziej, że w przeszłości redakcja "Wiadomości" nieraz stawała w obronie papieża, obwiniając… lewicę za ataki na jego kult.

Po bloku poświęconym papieżowi, w którym pełno bylo superlatyw na jego temat, "Wiadomości" przeniosły się na parę minut do studia, ale na końcu ponownie mogliśmy zobaczyć Holecką, która w Watykanie rozmawiała z arcybiskupem Janem Romeo Pawłowskim. Dla prezenterki musiał to być wyjątkowy wieczór - w końcu od lat podkreśla, że jest bardzo religijną osobą.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (576)
Zobacz także