Trwa ładowanie...
15-11-2013 23:28

Nietypowe duety w serialach kryminalnych

Nietypowe duety w serialach kryminalnychŹródło: CBS
d4lx8n2
d4lx8n2

Czemu lubimy seriale kryminalne? Być może nie są one zbyt realistyczne, ale dostarczają widzom odpowiedniej dawki emocji. Tym lepiej, gdy oprócz wątków sensacyjnych i kryminalnych posiadają element komediowy. A któż bardziej nas rozśmieszy, niż nietypowy zabawny duet na ekranie? Gruby i chudy, Kanadyjczyk i glina z Chicago, zakonnica i ksiądz - przedstawiamy nietypowe policyjne duety w serialach.

Zwykle efekt komizmu osiągnięty jest poprzez kontrast między bohaterami. W serialu "Gliniarz i prokurator" mamy przystojnego policjanta i prokuratora, który powinien zrzucić kilkadziesiąt kilo. W "Na Południe" pojawiają się bohaterowie o skrajnie różnych charakterach. "Detektyw w sutannie" zaskakuje tym, że zagadki zbrodni rozwiązują ksiądz i zakonnica! Najdalszy od realizmu wydaje się serial "Tequila i Bonetti". Policyjnym partnerem jest w nim bowiem pies, którego myśli... można usłyszeć!

Bohaterowie serialu "Gliniarz i prokurator" stanowią bardzo ciekawą parę. Jake jest nie tylko niezwykle skutecznym policjantem, ale także typowym przystojniakiem! Prokurator Jason Mc Cabe nie bez przyczyny ma ksywkę „Grubas”. Powinien bowiem zrzucić kilkadziesiąt kilo i ruszyć się wreszcie zza biurka. Nieodłącznym bohaterem prokuratora jest buldog o fizjonomii świadczącej o tym, że w przysłowiu „jaki pan, taki kram”, kryje się wiele prawdy. Mimo, że Jake i Jason bardzo się różnią, w rozwiązywaniu kryminalnych zagadek nie mają sobie równych. Najpierw stanowią postrach przestępców w Los Angeles, później przenoszą się na Hawaje.

**[

]( http://aleseriale.pl/sid,26041,title,Gliniarz-i-prokurator,serial.html )**

d4lx8n2

Głównych bohaterów serialu "Tequila i Bonetti" łączy właściwie tylko jedno. Obydwaj uwielbiają burrito. Dalej można już wyliczać tylko różnice między nimi. Tequila jest bowiem psem rasy mastiff francuski, zaś Bonetti – policyjnym detektywem. Ten ostatni miał w swoim życiu bardzo dramatyczne przejście. Na służbie zastrzelił przez przypadek małą dziewczynkę, a wspomnienie tego wydarzenia często do niego wracało. Został skierowany do pracy w Kalifornii, co początkowo traktował, jako swojego rodzaju zesłanie. Szybko jednak przyzwyczaił się do nowych warunków pracy i swojego nowego, nietypowego partnera (którego przemyślenia, czytane przez lektora, są pełne cynizmu i bardzo zabawne).

**[

]( http://aleseriale.pl/sid,31646,title,Detektyw-w-sutannie,serial.html )**

d4lx8n2

"Detektyw w sutannie" (w grudniu o 16.00 w dni powszednie na CBS Drama) to produkcja, która pokazuje, że ksiądz i zakonnica mogą wykazywać niezwykłą skuteczność nie tylko we wspólnej modlitwie, ale także w rozwiązywaniu kryminalnych zagadek! Dobroduszny ksiądz Frank Dowling oraz sprytna zakonnica Stephanie ‘Steve’ Oskowski mają pełne ręce roboty. Gdziekolwiek zjawia się ta para, ktoś pada trupem, a policja szybko oskarża o przestępstwo kogoś najbardziej podejrzanego. Ojciec Dowling i Steve znajdują jednak dobry powód, aby przyjrzeć się sprawie bliżej. Ksiądz Frank, choć wierzy w dobro w każdym człowieku, prędzej czy później doprowadzi prawdziwego zbrodniarza przed oblicze sprawiedliwości. Pomagająca mu siostra Steve wykaże się wieloma talentami – nie tylko umie wspinać się po dachach, ale i fechtować, nie tylko zna fach barmanki i krupierki, ale i opiekuna dzikich zwierząt…

**[

]( http://aleseriale.pl/sid,28728,title,Detektyw-w-sutannie,serial.html )**

d4lx8n2

W serialu "Na Południe" współpracują ze sobą Benton Fraser, kanadyjski konstabl, w charakterystycznym, czerwonym mundurze o chicagowski policjant Ray Vecchio. Każdy odcinek przynosi nową porcję kryminalnych zagadek i zabawnych sytuacji, które wynikają z licznych różnic pomiędzy Kanadyjczykiem, a Amerykaninem. Benton jest niezwykle uprzejmym, dobrze wychowanym funkcjonariuszem Królewskiej Kanadyjskiej Policji Konnej, zaś Vecchio to typowy chicagowski glina, dla którego kwestie moralności są dość elastyczne, a cynizm to jego stały sposób na życie. Mimo tych rozbieżności, bohaterom udaje się doskonale współpracować, a nawet wybawiać się nawzajem z opresji! Trzecim bohaterem "Na Południe" jest… całkowicie głuchy półwilk Diefenbaker!

Serial *"Na Południe" od 21 listopada w dni powszednie o godzinie 21.00 na kanale CBS Drama.*

**[

]( http://aleseriale.pl/sid,17557,title,Na-Poludnie,serial.html )**

d4lx8n2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lx8n2