Nieoficjalnie: Adrian Klarenbach wraca. Na razie do TVP3

Adrian Klarenbach
Adrian Klarenbach
Źródło zdjęć: © tvp

04.04.2023 16:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, Adrian Klarenbach ma w środę, 5 kwietnia, w ogólnopolskiej TVP3 poprowadzić serwisy informacyjne między godz. 10 a 15. Nie wiadomo, czy i kiedy wróci do publicystyki w TVP Info.

Klarenbach nie chciał nam potwierdzić tej informacji, odsyłając nas do biura prasowego TVP. Nie chciał też komentować przeniesienia z jednego kanału do innego.

Jednak dla osób, które znają media jest jasne, że dla dziennikarza, który był gospodarzem programu publicystycznego, czytanie jedynie serwisów z telepromptera, to rodzaj degradacji. Poza tym TVP3 ma mniej widzów niż TVP Info.

Przypomnijmy, że Klarenbach, który wcześniej prowadził programy publicystyczne w TVP Info, został już dwukrotnie zawieszony. Pierwszy raz 5 marca po rozmowie z posłem PO Arturem Łąckim, po samobójczej śmierci 15-letniego Mikołaja Filiksa. Dziennikarz zareagował wtedy milczeniem na słowa posła o "pseudodziennikarzach i kreaturach" z TVP, które ujawniły dane, mogące łatwo zidentyfikować nastolatka.

Za drugim razem Klarenbach został zawieszony 18 marca, po rozmowie z posłem Solidarnej Polski Mariuszem Kałużnym. Kałużny twierdził, że Tusk pobiera najwyższą emeryturę w Polsce. Dziennikarz udowodnił mu na antenie, że to kłamstwo, podając dane o wyższych emeryturach. Od tego czasu zniknął z anteny.

Z rozmów z pracownikami TVP wiemy, że Klarenbach nie został do dziś poinformowany, za co właściwie został zawieszony. O swoim losie miał się dowiadywać z mediów branżowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wcześniej w TVP Info dziennikarz prowadził programy "Forum" oraz "Minęła 8" i "Minęła 20".

Klarenbach pracuje w TVP Info od 2007 roku. W samej TVP jest od 1995 roku. Za czasów PiS zdarzało mu się, że ripostował krytycznie na słowa posłów Zjednoczonej Prawicy Janusza Kowalskiego czy Joanny Lichockiej.

Napisaliśmy do biura prasowego TVP z prośbą o potwierdzenie, czy Klarenbach pojawi się jutro w TVP3. Pytamy też, czy i kiedy wróci do TVP Info. Czekamy na odpowiedzi.

Sebastian Łupak, dziennikarz Wirtualnej Polski

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (86)
Zobacz także