Trwa ładowanie...
17-05-2016 19:36

Nie żyje Halina Skoczyńska. Aktorka miała 62 lata

Nie żyje Halina Skoczyńska. Aktorka miała 62 lataŹródło: filmpolski.pl
d4kzwhg

Nie żyje Halina Skoczyńska. Popularna aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna odeszła 17 maja w wieku 62 lat. Smutną wiadomość podał serwis e-teatr.pl.

Halina Skoczyńska była doskonale znana polskim widzom. Występowała w Teatrze TV oraz niezwykle popularnym serialu Rodzinka.pl. W swojej karierze odebrała liczne nagrody i wyróżnienia (m.in. Srebrny Krzyż Zasługi). Na 20 maja w Teatrze Ateneum w Warszawie planowana była premiera spektaklu „Twoje i moje” Morny Regan w reżyserii Roberta Glińskiego z jej udziałem.

Halina Skoczyńska urodziła się 12 lipca 1953 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Była absolwentką krakowskiej PWST. Debiutowała na scenie Wrocławskiego Teatru Współczesnego im. Edmunda Wiercińskiego w spektaklu „Anna Livia". Była związana z teatrami: Bagatela w Krakowie, Współczesnym i Polskim we Wrocławiu, Noweczesnym w Poznaniu oraz Teatrem Jaracza w Łodzi. Od 2008 roku występowała w Teatrze Narodowym w Warszawie.

Zagrała wiele ról w przebojach polskiego kina i telewizji. Nawet gdy były to epizody, jej obecność nie umykała uwadze widzów. Pojawiła się w „Czasie honoru”, „Pitbullu”, „Na dobre i na złe”, kultowym „Och, Karol”, czy głośnej „Idzie”.

(fot. Agencja Forum)

d4kzwhg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kzwhg