Nie będzie kolejnych sezonów "Wyspy Harpera"

Nie będzie kolejnych sezonów "Wyspy Harpera"
Źródło zdjęć: © CBS

15.07.2009 13:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Druga seria "Wyspy Harpera" prawdopodobnie nie powstanie, mimo, że finał serialu cieszył się sporym zainteresowaniem. Stacja CBS nie komentuje tej informacji - czytamy na stronie Dziennik.pl.

"Wyspa Harpera" to trzynastoodcinkowy horror - w każdym odcinku ginie kolejna osoba, a widzowie głowią się, kto jest mordercą i jakie motywy nim kierują. I jak miałby powstać drugi sezon serialu, skoro większość bohaterów zginie w pierwszym? Pamiętajmy jednak, że niegdyś zdawało nam się, że pomysł serialu "24 godziny" jest doskonały na jeden sezon, a tymczasem powstało już siedem serii opartych na tym samym "niepowtarzalnym" pomyśle. W telewizji po prostu wszystko jest możliwe.

"Wysp Harpera" nie wypadła najlepiej w rankingach oglądalności: finałowy odcinek w Stanach Zjednoczonych obejrzało rekordowe w przypadku tej produkcji 3,8 milionów widzów, co nie jest dobrym wynikiem w zestawieniu z największymi serialowymi hitami.

Jeśli kontynuacja "Wyspy..." nie powstanie, przyczyną takiej decyzji stacji CBS prawdopodobnie będzie właśnie niska oglądalność. I trudno się dziwić: skoro pomysł nie przyciągnął przed telewizory rzesz telewidzów, trudno byłoby oczekiwać, że jego kontynuacja odniesie większy sukces.

W Polsce "Wyspę Harpera" emituje kanał AXN w niedziele o godzinie 22:00.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także