Trwa ładowanie...
dzq27au

Wyspa Harpera

Najnowsze informacje
4.4
(511 głosów)
Oceń:

„Wyspa Harpera” (ang. Harper's Island) to amerykański serial sensacyjny, wyprodukowany w 2009 roku dla stacji CBS. Składa się z trzynastu odcinków. Druga seria "Wyspy Harpera" nie powstanie, mimo, że finał serialu cieszył się sporym zainteresowaniem.

Serial opowiada historię grupy przyjaciół, której członkowie zaczynają ginąć w tajemniczych okolicznościach w trakcie uroczystości ślubnej. Abby Mills (Elaine Cassidy) to młoda, piękna i wrażliwa dziewczyna. Po wieloletniej nieobecności powraca na wyspę, na której onegdaj seryjny morderca brutalnie zamordował jej matkę. To wydarzenie wywołało w Abby głęboką traumę, jak również zniszczyło jej relacje z ojcem.

Teraz Abby musi przemóc się, by wrócić w miejsce kryjące koszmarne wspomnienia. Jej najlepszy przyjaciel, Henry Dunn (Christopher Gorham, „Brzydula Betty") bierze ślub z Trish Wellington (znana z „Nie z tego świata" Katie Cassidy). Jednak ten ślub nie wszystkim przypada do gustu - Trish jest bowiem dziedziczką fortuny, a Henry pochodzi ze znacznie niższych warstw społecznych. W rzeczywistości ojciec dziewczyny nienawidzi przyszłego zięcia, pochodzącego z biednej rodziny i robi wszystko, żeby do ślubu nie doszło.

Goście weselni wyruszają na wyspę jachtem. Okazuje się, że jest to początek krwawego dramatu. Złożona sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana, gdy ginie pierwsza osoba... a po niej następna... kto uwziął się na gości weselnych? Jaki motyw kryje się za brutalnymi zbrodniami? I co najważniejsze, kto przeżyje weselny tydzień?

W Stanach Zjednoczonych pierwszy odcinek "Wyspy Harpera" przyciągnął ponad 10 mln widzów. Producentem wykonawczym i reżyserem "Wyspy Harpera" jest Jon Turteltaub. Wcześniej wyprodukował m.in. "Dzieciaka", "Instynkt", "Fenomen", "Ja cię kocham, a ty śpisz", "Skarb narodów", "Skarb narodów: Księga Tajemnic" oraz serial "Jericho".

Wyspa Harpera
Tytuł oryginalny

Harper's Island

Gatunek

dramat, serial

Kraj produkcji

USA

Obsada

Ben Cotton (Shane Pierce)

Cameron Richardson (Chloe)

Jim Beaver (Sheriff Charlie Mills)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzq27au
dzq27au
dzq27au