Nowa miotła, nowe porządki. Program Jacka Kurskiego skasowany

Jacek Kurski podczas "Cudu życia" w 2022 r.
Jacek Kurski podczas "Cudu życia" w 2022 r.
Źródło zdjęć: © AKPA

13.03.2023 09:31, aktual.: 14.03.2023 21:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Cud życia" był wielkanocnym oczkiem w głowie Jacka Kurskiego. Zawsze mógł liczyć na występ światowej sławy tenora i ciepłe słowa ze strony prowadzącego koncert Tomasza Kammela. Ale to już nie wróci.

"Cud życia" debiutował w 2021 r. Jego gwiazdą był Andrea Bocelli, jak również sam prezes TVP z żoną w zaawansowanej ciąży. Raz po raz widzowie mogli zobaczyć Kurskiego troskliwie głądzącego brzuszek ukochanej. Prawdziwym smaczkiem było jednak powitanie pary ze sceny.

- Tytuł koncertu bardzo pięknie wpisuje się w ducha świąt Wielkiej Nocy, ale nie tylko. Wpisuje się również w to, co widzę na sali, bo cud życia jest choćby w pierwszym rzędzie. A wraz z cudem jego rodzice, Joanna i Jacek Kurscy - powiedział wzruszony Tomasz Kammel, wywołując aplauz zgromadzonych.

W Wielkanoc 2022 r. zaśpiewały m.in. Alicja Węgorzewska, Edyta Górniak, no i przede wszystkim Jose Carreras. Prezes TVP podkreślił wtedy, że "cud życia" jako idea przewodnia koncertu nawiązuje do doświadczeń hiszpańskiego tenora, który wygrał walkę z białaczką, mimo że lekarze dawali mu tylko 10 proc. szans na przeżycie.

- Telewizja Polska nieustannie pracuje nad swoją ofertą programową i dostosowuje ją do potrzeb i oczekiwań swoich widzów. W tym roku TVP przygotowuje bogatą i zróżnicowaną ofertę na święta wielkanocne, o szczegółach poinformuje niebawem - taki komunikat przesłało Wirtualnym Mediom biuro prasowe TVP, nie podając jednocześnie powodów rezygnacji z "Cudu życia".

Wiadomo, że główną atrakcją muzyczną telewizji państwowej w tegoroczną Wielkanoc będą Pieśni Pasyjne, które zostaną wyemitowane w Wielki Piątek i powtórzone nazajutrz.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także