Netflix udostępnił filmy dokumentalne za darmo. Jest jeden haczyk

Netflix udostępnił filmy dokumentalne za darmo. Jest jeden haczyk
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

20.04.2020 07:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na oficjalnym kanale YouTube Netfliksa pojawiło się 34 filmów dokumentalnych. W darmowej ofercie jest m.in. nagrodzony Oscarem film "Białe hełmy", głośny serial "Nasza planeta" czy "Explained".

Wszystkie 34 filmy udostępnione na YouTube to pełne wersje dokumentów produkcji Netfliksa w oryginalnej wersji językowej z opcjonalnymi napisami. Niestety, i tu haczyk dla polskich widzów, wśród czternastu wersji napisów (angielskie, niemieckie, portugalskie, rumuńskie, francuskie itd.) nie ma języka polskiego. Na płatnej platformie Netflix wszystkie udostępnione filmy mają polskie napisy i/lub lektora. Na szczególną uwagę zasługuje serial przyrodniczy "Nasza planeta" (nagrodzony dwoma Emmy) czytany przez Krystynę Czubównę.

Netflix poinformował, że darmowa oferta na YouTube jest odpowiedzią na prośby amerykańskich nauczycieli, którzy przed pandemią koronawirusa wyświetlali dokumenty na swoich lekcjach.

Do każdego filmu udostępniono materiały edukacyjne do wykorzystania przez nauczycieli i uczniów. Oprócz tego Netflix obiecał przeprowadzić sesję Q&A (pytania i odpowiedzi) z twórcami niektórych dokumentów, dzięki czemu uczniowie będą mogli poznać jeszcze więcej szczegółów związanych z omawianymi tematami.

Obraz
© "Białe hełmy"/Materiały prasowe

Netflix udostępnił wszystkie filmy z oryginalną ścieżką dźwiękową i obiecał późniejsze dodanie napisów w kilkunastu językach. Niestety do dziś nie ma wśród nich polskiej wersji językowej.

Poniżej pełna lista filmów i serialu dokumentalnych udostępnionych na YouTube:

"Nasza planeta" (cały sezon)
"XIII poprawka"
"Abstract: The Art. Of Design" (cały sezon)
"Babies" (wybrane odcinki)
"Ścigając koralowce"
"Explained" (wybrane odcinki)
"Podbić kongres"
"Okresowa rewolucja"
"Białe hełmy"
"Zion"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (9)
Zobacz także