Seriale zagraniczneNetflix trafił przed sąd. Pozwała go kochanka Pablo Escobara

Netflix trafił przed sąd. Pozwała go kochanka Pablo Escobara

Netflix trafił przed sąd. Pozwała go kochanka Pablo Escobara
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

30.05.2019 10:20, aktual.: 30.05.2019 10:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Netflix ma kłopoty. Virginia Vallejo, kochanka Pablo Escobara, pozwała firmę, ponieważ jej zdaniem twórcy serialu "Narcos" źle przedstawili jej relację z kolumbijskim baronem narkotykowym.

Netflix trafił przed sąd. Pozwała go kochanka Escobara

Virginia Vallejo była w latach 80. jedną z najpopularniejszych dziennikarek telewizyjnych w Kolumbii. W serialu "Narcos" Netfliksa postać wzorowana na niej nazywa się Valeria Velez. Reporterka uważa, że twórcy przekłamali zdarzenia z jej relacji z Pablo Escobarem, a prawdziwą wersję opisała w swojej książce "Kochając Pabla. Nienawidząc Escobara". Dodajmy, że biografia doczekała się ekranizacji, w której główne role odegrali Penelope Cruz i Javier Bardem.

Vallejo podała zatem Netfliksa do sądu. Sprawę przejął sędzia Michael Moore z Sądu Okręgowego na Florydzie. Kobiecie chodziło m.in. o scenę z trzeciego odcinka pierwszego sezonu, kiedy dochodzi do zbliżenia między kobietą a Escobarem i użyty jest wtedy rewolwer. Według niej scena nie oddaje prawdziwych wydarzeń, z czym sędzia się zgodził.

Jednak w pozostałych kwestiach sąd nie przyznał już racji Vallejo. Twierdziła ona, że zupełnie inaczej wyglądało spotkanie z żoną Escobara, ale nie opisała go wystarczająco szczegółowo w książce. Zdaniem dziennikarki źle przedstawiono też atak komunistycznej bojówki M-19 na Pałac Sprawiedliwości. Podkreślała, że gdy publikowała książkę, nie było jasne, czy Escobar miał z tym coś wspólnego. Sędzia stwierdził, że "powód nie stwierdził jasno, że "Narcos" przedstawia jakiekolwiek zdarzenia poza faktami w tym odcinku".

Ponadto sędzia stwierdził, że powódka niewystarczająco dobrze określiła zarzuty wobec ludzi, których oskarżyła. Nie przypisała bowiem całej winy oskarżonym, twierdząc, że mogli być zdezorientowani.

Przypomnijmy, że na wstępie każdego odcinku serialu Netfliksa "Narcos" jest napisane: “Ekranizacja oparta na faktach. Niektóre sceny, postaci, miejsca i zdarzenia zostały zmienione”.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także