Seriale zagraniczneWdowa po Escobarze: Pablo zmusił mnie do aborcji w wieku 14 lat

Wdowa po  Escobarze: Pablo zmusił mnie do aborcji w wieku 14 lat

Wdowa po  Escobarze: Pablo zmusił mnie do aborcji w wieku 14 lat
Źródło zdjęć: © Netflix

16.11.2018 12:59, aktual.: 16.11.2018 15:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Maria Henao, wdowa po baronie narkotykowym Pablo Escobarze, wyznaje, że zmusił on ją do aborcji już w wieku 14 lat. Publikacja jej nowej książki zbiegła się z premierą czwartego sezonu popularnych "Narcos". Kolejny już raz bez samego Escobara na pierwszym planie.

Henao wydała właśnie autobiografię "Moje życie i moje więzienia z Pablo Escobarem". Pisze w niej, że kolumbijskiego barona narkotykowego poznała, gdy miała 12 lat. Już jako nastolatka zaczęła z nim sypiać:

- Nie byłam na to gotowa. Byłam sparaliżowana ze strachu. Nie rozumiałam, czym jest seksualność, nie czułam intymności, nie pojmowałam tej intensywności - pisze.

W wieku 14 lat Escobar zabrał ją do podejrzanej "kliniki”: to był obskurny budynek, gdzie jakaś kobieta włożyła w jej macicę plastikowe rurki. Dziewczynka myślała, że chodzi o jakiś zabieg antykoncepcyjny. Tymczasem dokonano na niej, bez jej świadomości - jak twierdzi - aborcji.

Maria odczuwała ból i krwawiła jeszcze kilka dni po zabiegu. - To był gwałt na mnie - uznała po latach.

Nie mówiła o tym przez 44 lata. Teraz zdecydowała się ujawnić tajemnicę, żeby ostrzec nowe pokolenie Kolumbijczyków i pokazać, jaką cenę przyszło krajowi zapłacić za działalność takich karteli narkotykowych, jak ten z Medellin.

Maria miała 12 lat, gdy zaczął ją adorować jeżdżący na motorze 11 lat starszy od niej Pablo. Wzięli ślub, gdy dziewczyna miała 15 lat.

Escobar budował swoje imperium narkotykowe: zajmował się handlem i przerzutem kokainy do USA. W sumie zarobił na tym nawet 30 miliardów dolarów.

Maria wychowywała dwójkę ich dzieci: Juana Pablo i Manuelę. Kupowała też sztukę: obrazy Salvadora Dalego i Auguste'a Rodina.

Obraz
© Netflix

Escobar w tym czasie ukrywał się przed rządem Kolumbii: zdążył zabić w zamachu ministra sprawiedliwości oraz innych polityków. Maria, aby zobaczyć się z mężem, jechała do jego kryjówek z oczami zakrytymi czarną opaską. Pablo zginął w 1993 roku podczas starcia z policją.

W czasie niedawnego wywiadu z dziennikarzem radiowym w Kolumbii, Maria przeprosiła za działalność swojego męża. - Czułam przy nim strach i ból, ale musiałam chronić swoje dzieci - powiedziała. - Byłam tylko jego pomocą domową.

Bojąc się, że macki kolumbijskiej mafii uśmiercą także ją i dzieci, uciekła do Argentyny, gdzie żyła pod zmienionym nazwiskiem.

Została jednak oskarżona o pranie brudnych pieniędzy: kupowanie nieruchomości i przepuszczanie zarobków z narkotyków przez bar z muzyką tango.

Krytycy w Kolumbii nie przyjęli autobiografii Marii Henao przychylnie. "To bezwstydna señora, która wiedziała bardzo dobrze, że ona i jej rodzina nurzali się w złocie i pieniądzach, które skąpane były w morzu krwi” – napisała gazeta "El Tiempo”.

Po trzech sezonach serialu "Narcos", teraz akcja przenosi się z Kolumbii do Meksyku.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także