Trwa ładowanie...
d2zd54j

Netflix z kolejnym rekordem. Zostawił konkurencję w tyle

Trwająca kwarantanna sprzyja platformom streamingowym, a więc oferującym widzom filmy, seriale i programy w każdej chwili. Konkurencja jest spora, co przekłada się też na bogatą ofertę. Z ostatnich wyników badań wynika, że polscy widzowie wybierają propozycję jednego z najpopularniejszych gigantów, czyli Netfliksa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polacy chętnie wybierają Netflix
Polacy chętnie wybierają Netflix (Pixabay)
d2zd54j

Z danych Gemius/PBI opracowanych przez wirtualnemedia.pl wynika, że w zeszłym miesiącu (kwietniu) serwis odwiedziło 5, 68 mln polskich użytkowników, co daje rekordowy wynik. Wcześniej imponujący pułap osiągnął w grudniu (5,31 mln), za sprawą wyczekiwanej premiery "Wiedźmina".

Co ciekawe, większą popularnością od dużego konkurenta Netfliksa, HBO GO, cieszyła się w ostatnim miesiącu platforma CDA.pl (konto premium miało 3,14 mln użytkowników), a na serwis HBO 1,71 mln osób.

Zobacz wideo: Henry Cavill o tym, dlaczego chciał zagrać Wiedźmina

Dużą popularnością cieszyły się także platformy oferujące w dużej mierze rodzime produkcje. Jak podkreślają Wirtualne Media, szczególnie dużą popularnością cieszyły się Player (należący do grupy TVN (3,64 mln użytkowników) i TVP VOD (3,69 mln użytkowników) mniej odwiedzin w ostatnim miesiącu zanotowała zaś Ipla (należąca do grupy Polsat, 1,52 mln internautów).

d2zd54j

Przeczytaj: PISF ma dostać miliony od gigantów. Jest ostry sprzeciw branży

Niewątpliwie, wzrost popularności platform wynika z faktu, że widzowie od kilku tygodni spędzają mnóstwo czasu w domu. Nie bez znaczenia jednak pozostaje fakt, że ich oferta jest na bieżąco wzbogacana o m.in. najnowsze filmy i premiery kinowe, które w związku z kwarantanną nie miały możliwości zaistnieć na wielkich ekranach. Wyrażenie kino domowe nabrało więc nowego znaczenia.

Korzystacie z tego typu platform? Na którą zaglądacie najczęściej?

ZOBACZ, CO MOŻESZ OBEJRZEĆ W TELEWIZJI WP
Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć filmy w naszej aplikacji WP Pilot.

d2zd54j

Podziel się opinią

Share

d2zd54j

d2zd54j