Trwa ładowanie...

Netflix ma najlepiej oceniany film 2019 r. Wyprzedził głośne hity

"Podbić Kongres" to film, który w tym roku pojawił się na Netfliksie i od razu podbił serca widzów na całym świecie. Na opiniotwórczym portalu, służącym do oceniania filmów, zdobył 100 proc. pozytywnych reakcji.

Netflix ma najlepiej oceniany film 2019 r. Wyprzedził głośne hityŹródło: Netflix
ds7v654
ds7v654

Cztery zdeterminowane kobiety — w tym Alexandria Ocasio-Cortez — rzuciły wyzwanie bogatym politykom i stanęły w 2018 r. do wyścigu o miejsca w Kongresie USA. To główny temat dokumentu "Podbić Kongres" ("Knock Down the House"), który na Rotten Tomatoes jest najlepiej ocenianym filmem 2019 r.

Zobacz zwiastun:

Dokument może się pochwalić idealną oceną (100 proc.) na Rotten Tomatoes, gdzie zbierane są opinie krytyków z prasy, serwisów internetowych itp. Prawa do jego dystrybucji zostały zakupione przez Netflix za bagatela 10 mln dol. Dla porównania, inne wielkie hity 2019 r. wysoko oceniane w portalu to serial "Czarnobyl" (96 proc.), "John Wick 3" (90 proc.) czy "Avengers: Koniec gry" (94 proc.).

Krytycy bardzo pozytywnie ocenili film, choć przyznali, że stylistycznie nie wnosi nic nowego.

ds7v654

"Trudno nie czuć się pobudzonym i poruszonym po obejrzeniu filmu", "Film jest porywający i inspirujący, przepojony werwą i wizją kandydatów" - to przykładowe zachwyty amerykańskich krytyków.

Co ciekawe, zwykli widzowie nie byli już tak przychylni jak zawodowi recenzenci. Ich zdania były podzielone, a podsumowując ich oceny, średnia wyniosła zaledwie 33 proc.

"Podbić kongres" śledzi kampanie kobiet-demokratek: Aleksandrii Ocasio-Cortez, Amy Vileli, Cori Busha i Pauli Jean Swearengin, które prowadziły kampanię na rzecz Kongresu w trakcie wyborów w połowie 2018 r. Film wyreżyserowany przez Rachel Lears zdobył nagrodę publiczności na tegorocznym festiwalu w Sundance i był nominowany w konkursie głównym.

ds7v654
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ds7v654