Trwa ładowanie...
dso1yuk

Netflix i TVP wyprodukują razem serial? Trwają zaawansowane rozmowy

Netflix planuje wyprodukować nowy polski serial. Chce współpracować przy tym z TVP. Zekranizowana ma zostać powieść Marka Krajewskiego "Erynie".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Netflix i TVP wyprodukują razem serial? Trwają zaawansowane rozmowy
Netflix i TVP wyprodukują razem serial? Trwają zaawansowane rozmowy (East News)
dso1yuk

Netflix i TVP wyprodukują razem serial?

Drugi polski serial Netflixa może być koprodukcją z TVP. Chodzi o ekranizację książki Marka Krajewskiego pt. "Erynie". Jest to powieść kryminalna, której akcja rozgrywa się w 2008 roku we Wrocławiu. Stanowi pewną retrospekcję. Rozwiedzione małżeństwo stoi nad grobem i... nagle przenosimy się do Lwowa do 1939 roku oraz epizodycznie do Wrocławia do 1949 roku. Książka stanowi pierwszą część cyklu o przygodach i śledztwach komisarza policji ze Lwowa Edwarda Popielskiego.

Netflix wyprodukował jeden polski serial, "1983". Wśród reżyserów był m.in. Agnieszka Holland i Kasia Adamik:folalow}. Platforma kupiła też od kanału AXN prawa do emisji serialu "Ultraviolet".

dso1yuk

Netflix i TVP prowadzą zaawansowane rozmowy

Obie firmy prowadzą ze sobą dość zaawansowane rozmowy. Oprócz wspólnej realizacji serialu Netflix chce, by część produkcji TVP znalazła się na ich platformie. Telewizja Polska jednak nie jest skłonna przychylić się do propozycji. Obecna strategia nie dopuszcza udostępniania własnych produkcji innym graczom, dostępne są jedynie na stronie vod.tvp.pl.

"Nadawca publiczny rozważa, czy szersza współpraca z Netflixem byłaby dla niego korzystna i czy w związku z tym warto zrewidować obecną strategię" - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Z jednej strony TVP mogłaby się pokazać z innej strony młodym widzom, ale z drugiej większość widzów stanowią starsi ludzie z mniejszych miast, którzy nie korzystają z Netflixa.

Czekamy na komentarz Netflixa w tej sprawie. Do czasu powstania tekstu nie uzyskaliśmy odpowiedzi.

dso1yuk

ZOBACZ WIDEO: "1983" - pierwszy polski serial Netflixa. Sukces czy porażka?

dso1yuk

Podziel się opinią

Share
dso1yuk
dso1yuk