Trwa ładowanie...

Nawiedzony dom na wzgórzu: ukryta groza w hicie Netlfiksa. Niepozorny fragment przyprawia o ciarki

Nawet najbardziej uważni widzowie mogli przeoczyć jeden z przyprawiających o dreszcze szczegółów. Uwierzcie, naprawdę trudno będzie się wam go pozbyć z głowy.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Nawiedzony dom na wzgórzu: ukryta groza w hicie Netlfiksa. Niepozorny fragment przyprawia o ciarkiŹródło: Materiały prasowe
d46jvkp

"Nawiedzony dom na wzgórzu” niedługo po premierze zbierał wyjątkowo pochlebne recenzje. Pierwszym sezonem serialu są zachwyceni nie tylko miłośnicy gatunku, ale i sam mistrz horroru, Stephen King. Pisarz nie szczędził komplementów pod adresem produkcji mówiąc, że to naprawdę wyjątkowe dzieło.

Siła produkcji tkwi nie tylko w tym, co wprost przyprawia o szybsze bicie serca. Pomiędzy wszystkimi oczywistymi "straszakami" czai się jeszcze coś, co nie da wam spokoju podczas seansu. We fragmencie serialu, który wyłapał portal "The Lad Bible", twórcy za sprawą pracy kamery skupiają naszą uwagę na schodach. I podczas gdy czekamy, aż to właśnie tam wydarzy się coś, co ma za chwilę wystraszyć, to w rzeczywistości nie tam powinien wędrować nasz wzrok. Tak naprawdę warto zwrócić uwagę nie na to, co dzieje się w tle, ale na lekko rozmytym, pierwszym planie.

Netflix
Źródło: Netflix

Jeśli więc przyjrzycie się uważnie, zobaczycie, jak stojący po prawej stronie pomnik powoli i delikatnie obraca głowę w stronę kamery. Cały chwyt, jaki zastosowali twórcy „Nawiedzony dom na wzgórzu” jest na tyle subtelny, że naprawdę trudno go zauważyć za pierwszym razem. Dopiero głębsza analiza fragmentu sprawia, że ukryta groza dociera do nas z "opóźnionym zapłonem" i dzięki temu nie pozwala przestać o niej myśleć.

Netflix
Źródło: Netflix

Nie da się ukryć, że chwyt, jaki zastosowano, to jeden z bardziej subtelnych sposobów na straszenie i igranie z wyobraźnią widza. A wy, zauważyliście ten szczegół od razu? Widzieliście już nowy horror Netfliksa?

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d46jvkp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46jvkp
d46jvkp