"Nasz nowy dom": tragedia bohaterki programu. Straciła cały dobytek

Spłonął dom bohaterki programu Polsatu
Spłonął dom bohaterki programu Polsatu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

23.07.2020 13:57, aktual.: 27.07.2020 08:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pożar doszczętnie strawił dom uczestników programu Polsatu wyremontowany zaledwie kilka lat temu. Samotna matka została bez dachu nad głową. Burmistrz apeluje o pomoc.

Odcinek programu "Nasz nowy dom" z udziałem pani Beaty z Antonina w woj. podlaskim wyemitowano wiosną 2018 roku. Katarzyna Dowbor z ekipą pomogła wówczas samotnej mamie dwóch chłopców wyremontować dom, który odziedziczyła po dziadkach. Była to jej jedyna nadzieja na dach nad głową, który straciła po rozstaniu z mężem. Budynek był w opłakanym stanie. Wymagał ocieplenia, wymiany hydrauliki i instalacji elektrycznej. W zaledwie kilka dni nieruchomość zyskała zupełnie nowe oblicze i stała się prawdziwym domem dla bohaterki programu. Niestety, nie na długo.

W sobotę 18 lipca doszło do tragicznego pożaru. Co najważniejsze, żaden z domowników nie ucierpiał na jego skutek, ale doszczętnie spłonął cały dobytek rodziny. "Ogień obejmował całe poddasze łącznie z tarasem. Linia energetyczna doprowadzająca prąd do domu była zerwana, a linki, w których był prąd, leżały na ziemi" - relacjonował dla lokalnego portalu przedstawiciel Komendy Powiatowej PSP w Wysokiem Mazowieckiem.

Burmistrz gminy Ciechanowiec zwrócił się z gorącym apelem o wsparcie finansowe dla pogorzelców.

"Samotna matka z dwójką dzieci straciła dach nad głową i całe wyposażenie znajdujące się we wnętrzu domu. W 2017 roku dom został wyremontowany w ramach programu Telewizji Polsat 'Nasz nowy dom'. Spłonęło wszystko, sytuacja rodziny jest bardzo trudna" - czytamy w facebookowym wpisie na oficjalnym profilu gminy.

Pomoc na odbudowę domu Pani Beaty można przekazać na specjalne konto założone przy Stowarzyszeniu Rodzina w Ciechanowcu: Nr 32 8749 0006 0000 7719 2000 0130 z dopiskiem "Dla Beaty".

"Nasz nowy dom" bohaterowie programu, których dotknął tragiczny pożar
"Nasz nowy dom" bohaterowie programu, których dotknął tragiczny pożar © Materiały prasowe
Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (496)
Zobacz także