Trwa ładowanie...

"Na Wspólnej": Mieczysław Hryniewicz nie narzeka na zarobki. Inni aktorzy mają gorzej

Koronawirus dał się we znaki branży telewizyjnej i praktycznie z dnia na dzień wiele osób straciło zatrudnienie. Kryzys dotknął ekipy produkcyjne i aktorów, ale jak pokazuje przykład Mieczysława Hryniewicza z "Na Wspólnej", w tej branży nie ma równości.

"Na Wspólnej": Mieczysław Hryniewicz nie narzeka na zarobki. Inni aktorzy mają gorzejŹródło: Filmpolski.pl
d2tyocu
d2tyocu

Rozprzestrzenianie się koronawirusa pokrzyżowały plany wielu osób. Najszybciej odczuły to branże rozrywkowe i kulturalne, które z dnia na dzień musiały zrezygnować ze swojej działalności. Sylwia Gliwa z "Na Wspólnej" mówiła niedawno z goryczą o obciętych pensjach i zwolnieniach. Jej serialowy kolega Mieczysław Hryniewicz nie da jednak powiedzieć złego słowa na firmę producencką.

Obejrzyj: jak gwiazdy spędzają kwarantannę

Przypomnijmy, że według Gliwy firma, by przetrwać, "musi się desperacko ratować". Mówiła o okrojonych wypłatach za poprzedni miesiąc, mimo zrealizowania pracy. - Była nawet informacja, że jak nie podpiszemy rozwiązania umowy, nie dostaniemy wynagrodzenia za marzec – twierdziła aktorka.

Tymczasem Hryniewicz przyznaje, że jego potraktowano z szacunkiem.

d2tyocu

- Nic mi nie obcięli. Pracowałem pół miesiąca i za pół miesiąca policzyli mi taką samą dzienną stawkę jak zawsze. Bardzo mnie tam szanują i złego słowa nie dam powiedzieć – mówił "Faktowi".

ONS.pl
Źródło: ONS.pl

71-letni aktor przyznał jednak, że jego koledzy i koleżanki z obsady dostali aneksy do umów. I nikt nie jest pewny, jak potoczą się losy serialu, który ma gotowe odcinki do końca maja.

Hryniewicz oczywiście liczy, że firma producencka przetrwa i uda się kontynuować "Na Wspólnej". Życzyłby sobie, by jego serial (ponad 3 tys. odcinków) był kręcony równie długo co "Moda na sukces" (8,3 tys. odcinków).

d2tyocu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tyocu