Trwa ładowanie...
d3bqqym
Informacja prasowa
Seriale Polskie

"Na dobre i na złe" odc. 746: Zabójczy wirus i epidemia w Leśnej Górze [4 września 2019]

Przed nami 21. sezon "Na dobre i na złe" i potężna dawka adrenaliny. Co wydarzy się w serialu w 746. odcinku - pierwszym po wakacyjnej przerwie?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Na dobre i na złe" odc. 746: Zabójczy wirus i epidemia w Leśnej Górze [4 września 2019]
"Na dobre i na złe" odc. 746: Zabójczy wirus i epidemia w Leśnej Górze [4 września 2019] (Artrama)
d3bqqym

Doktora Konicę (Robert Koszucki) - jako dyrektora szpitala - czeka spore wyzwanie, bo w kilku krajach wybuchnie epidemia wyjątkowo niebezpiecznej grypy Esmeralda, którą po raz pierwszy rozpoznano na Kubie. Nowy szef od razu poinformuje kolegów o zagrożeniu: - To już nie jest problem Kuby... To jest problem globalny. Grypa Esmeralda dotarła do Paryża, jest już zatem w Europie. Co będzie, jeżeli dotrze do Leśnej Góry?

Kilka godzin później na OIOM trafi pierwszy "podejrzany" pacjent - ambasador Gwatemali (Dariusz Niebudek), który ostatnie miesiące spędził właśnie na Kubie. Mimo wysiłków lekarzy, chory w końcu umrze. A Konica i Falkowicz (Michał Żebrowski) szybko zrozumieją, że problem jest naprawdę poważny.
- To pacjent, który być może jest pierwszą ofiarą Esmeraldy w Polsce.
- Trzeba zabezpieczyć zwłoki i zdezynfekować stanowisko!

   Artrama
(Artrama)

Kasia (Jowita Stępniak) - pacjentka szpitala, która wcześniej również miała objawy grypy, ale łagodne - wyzna po chwili lekarzom, że poznała ambasadora w samolocie z Londynu.
- Siedzieliśmy obok siebie... Był taki zadowolony, że przeprowadza się do Polski... Bał się tej grypy, o której wszędzie teraz mówią. Dał mi w prezencie kubańskie cygaro!

d3bqqym

PRZECZYTAJ TEŻ: Daria Trafankowska odeszła za wcześnie. Ukochana gwiazda "Na dobre i na złe" do końca nie mówiła o chorobie

Kolejną ofiarą Esmeraldy zostanie Karol (Mateusz Nędza), chłopak Kasi... Gdy stan chorego się pogorszy, Konica – zdenerwowany - rzuci do Julki (Aleksandra Hamkało):
- Proszę znaleźć wszystko, co do tej pory napisano o Esmeraldzie... po angielsku, hiszpańsku, w suahili! Na co jest odporna, na co nie, obrazy kliniczne, wszystko!

   Artrama
(Artrama)

Tymczasem Karol, zaraz na początku choroby, zarazi niechcący kolejną osobę… Maję (Joanna Balasz) – dziewczynę w zaawansowanej ciąży, która trafi pod opiekę doktora Radwana (Mateusz Damięcki). Oboje spotkają się w szpitalnej windzie. A gdy chłopak źle się poczuje, Maja - nieświadoma zagrożenia - spróbuje mu pomóc...

d3bqqym

Gdy chorych zacznie przybywać, dyrektor Konica – nie czekając na wyniki badań - ruszy do akcji. Wypowie wirusowi wojnę i wprowadzi w szpitalu nowe procedury.

PRZECZYTAJ TEŻ: Bartosz Opania zmienił się nie do poznania. Przytył i osiwiał

- Wszyscy obowiązkowo muszą chodzić w maskach ochronnych i rękawiczkach!(…) Niektórzy z nas mogą być już chorzy i zarażać...
- Pamiętajcie, objawy pojawiają się do 4 dni po ekspozycji. Jeżeli wystąpią, robicie testy immunologiczne i nie rozpoczynacie pracy. Jeżeli pojawią się w czasie dyżuru, zgłaszacie to ordynatorowi, ordynator zgłasza mi! Pytania?

Doktor Grabski (Maciej Zacharzewski) od razu zblednie – i naprawdę się zaniepokoi.
- Mamy jakieś szczepionki?
- Te, które mamy, nie zadziałają, a produkcja nowej może potrwać do sześciu miesięcy...

Tymczasem Julka i Falkowicz nagle źle się poczują… Czy testy potwierdzą, że oboje zarazili się grypą Esmeralda? A jeśli tak, czy w ich przypadku leki zadziałają?

Emisja 746. odcinka i premiera 21. sezonu "Na dobre i na złe" - już od 4 września!

d3bqqym

Podziel się opinią

Share
d3bqqym
d3bqqym