Trwa ładowanie...
d4b7c1b
Informacja prasowa
Seriale Polskie

Na dobre i na złe. Doktor Hani Sikorce grozi więzienie (odcinek 749 - streszczenie)

W 749. odcinku serialu "Na dobre i na złe" prokurator Kwietniewski przesłuchuje Hanię. Chce oskarżyć lekarkę o udział w przemycie ludzi. Grozi za to nawet osiem lat więzienia.
Share
Na dobre i na złe, odcinek 749
Na dobre i na złe, odcinek 749Źródło: Artrama
d4b7c1b

Pod opiekę Barta (Piotr Głowacki) trafi Kazia Radlica (w tej roli Zuzanna Lit) - dziewczyna, która do niedawna sama pragnęła zostać lekarką i studiowała medycynę, ale porzuciła marzenia, gdy po wypadku straciła władzę w nogach. Profesor zrobi wszystko, by jej pomóc. A Kazia postanowi w końcu zostać w Leśnej Górze na dłużej - nie tylko jako pacjentka.

Z kolei Wiktoria (Katarzyna Dąbrowska) spotka się z Anną Wilson (Martyna Kowalik). Doktor Consalida uświadomi modelce, że jej syn niemal całe życie spędził w domu dziecka - chory i nieszczęśliwy. A matka chłopca, gdy pozna w końcu prawdę, będzie w szoku.
- Jak to? Powiedzieli mi, że Jędrek trafił do dobrej rodziny! Urzędnik przysięgał, że Jędrek jest szczęśliwy. Że ma wszystko, czego potrzebuje! Że go wyleczą! (...) Rodziny zastępcze? Bidul? Na to go skazałam?

Tymczasem Jędrek (Iwo Wiciński) zacznie śledzić Annę. Junior szybko odkryje, że modelka przyleciała do Polski razem z córką - Adą (Maria Włodkowska).

   Artrama
Źródło: Artrama

Gdy mała zostanie na chwilę sama, podkradnie się do niej i namówi dziewczynkę, by poszła z nim na spacer - w tajemnicy przed dorosłymi.
- Musiałabym powiedzieć mamie, że idę.
- Nudziara. Zawsze jesteś taka grzeczna? Pewnie nawet nie oddychasz bez pozwolenia.
- Zawsze robię, co chcę!
- Udowodnij!
Gdzie Jędrek zabierze siostrę? I czy dziecięca zabawa zmieni się w końcu w porwanie?

d4b7c1b

Za to w finale: nowe kłopoty Hani (Marta Żmuda Trzebiatowska). Prokurator Kwietniewski (Jacek Mikołajczak) weźmie lekarkę "na celownik" w związku ze sprawą Liny (Izabela Perez) - nielegalnej imigrantki, którą doktor Sikorka pomogła sprowadzić do szpitala.
- O co chodzi? Pomoc, jakiej udzieliłam, nie podlega karze!
- Ale udział w nielegalnym przekroczeniu granicy już tak. (...) Wie pani, czym jest przemyt ludzi?

   Artrama
Źródło: Artrama

Gdy Hania odkryje, że grozi jej aż osiem lat więzienia, będzie przerażona. I w końcu poprosi o pomoc Michała (Mateusz Janicki). A konkretnie o to, by Wilczewski okłamał dla niej prokuratora i ukrył fakt, że w sprawę Liny zamieszany jest także jej przyjaciel: doktor Kos (Marcin Przybylski).

- Nie możesz powiedzieć im o Antku.
- Prosisz, żebym składał fałszywe zeznania? Hanka, to jest dorosły facet! Jeśli nie ma niczego na sumieniu, wybroni się.
- A jeśli coś ma?
- Czy on jest zamieszany w przemyt?
- Nie! To znaczy... Nie wiem...

Jaką decyzję podejmie Michał? I jak wpłynie ona na jego związek z Hanią? Tego dowiecie się z kolejnego odcinka serialu "Na dobre i na złe".

Na dobre i na złe. Odcinek 749 - środa, 25.09.2019, o godz. 20:55 TVP2

d4b7c1b

Podziel się opinią

Share
d4b7c1b
d4b7c1b