Trwa ładowanie...

Msze święte w telewizji cieszą się ogromną popularnością. Oglądalność wzrasta

Przez pandemię koronawirusa w kościołach nie może się gromadzić więcej niż 5 osób. Regularne transmisje mszy św. w telewizji nie są niczym nowym, ale teraz ich oglądalność drastycznie wzrosła.

Msze święte w telewizji cieszą się ogromną popularnością. Oglądalność wzrastaŹródło: Getty Images
d1t1zde
d1t1zde

Od 25 marca w polskich kościołach nie może przebywać więcej niż 5 wiernych jednocześnie. Decyzją biskupów katolicy mogą zastąpić uczestnictwo w niedzielnej mszy św. przeżywaniem jej za pośrednictwem telewizji, radia czy internetu. I widać, że chętnie korzystają z tego rozwiązania. Poranne transmisje mszy w TVP1 przyciągają już średnio 1,7 mln widzów, a to tylko jedna ze stacji, która zapewnia alternatywę dla niedzielnych wizyt w kościele.

Obejrzyj: gwiazdy przekładają koncerty przez koronawirusa

Jak wynika z badań Nielsen Audience Measurement opublikowanych przez portal Wirtualne Media, niedzielne transmisje mszy św. o 7:00 w TVP w okresie 15 marca – 13 kwietnia oglądało średnio 1,7 mln osób. To 38,96 proc. wszystkich widzów w tym czasie antenowym.

Przed pandemią koronawirusa (styczeń – początek marca) niedzielne msze w Jedynce oglądało 435 tys. widzów. Wzrost oglądalności jest więc prawie czterokrotny.

Getty Images
Źródło: Getty Images

Od niedawna msze transmituje także Polsat News, który dzięki temu zyskał średnią oglądalność na poziomie 818 tys. widzów. Natomiast Polsat Rodzina odnotował ponad 10-krotny wzrost zainteresowania transmisją mszy dedykowanej dzieciom. Przed koronawirusem oglądało ją 7 tys. widzów, a teraz (15 marca – 13 kwietnia) średnio 80 tys.

d1t1zde

Transmisje niedzielnych mszy św. można także oglądać na platformie WP Pilot, gdzie powstał dedykowany kanał.

– Wirtualna Polska ma misję pomagać swoim użytkownikom. Episkopat zaapelował do wiernych o uczestniczenie we mszy poprzez transmisje internetowe, radiowe i telewizyjne. Chcemy dać taką możliwość naszym widzom, dla których niedzielna msza święta jest najważniejszym duchowym wydarzeniem tygodnia – mówił szef WP Pilota, Tomasz Machała.

d1t1zde
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t1zde