Trwa ładowanie...

Monika Zamachowska zwolniona z "Pytania na Śniadanie". Może chodzić o wiek

Sprawdziliśmy wyniki oglądalności "Pytania na Śniadanie" z udziałem Moniki Zamachowskiej. Czy to była główna przyczyna jej zwolnienia?

Monika Zamachowska zwolniona z "Pytania na Śniadanie". Może chodzić o wiekŹródło: East News, fot: Michal Wozniak
dbmci3q
dbmci3q

Ostatnio media obiegła informacja o tym, że Monika Zamachowska została zwolniona z "Pytanie na Śniadanie". Nie podano natomiast oficjalnej przyczyny tej zmiany.

- "Pytanie na Śniadanie" jest najpopularniejszym programem śniadaniowym w Polsce. Jednym z powodów sukcesu jest utrzymywanie zainteresowania widza. Program musi wciąż się rozwijać i podejmować nowe wyzwania, również w zakresie obsady prowadzących - czytamy w serwisie pudelek.pl.

ZOBACZ: "Mieliśmy ściśnięte gardła". Monika Zamachowska o kulisach nowych odcinków "Europa da się lubić"

Sprawdziliśmy, jaką oglądalność notowały wydania programu z udziałem Moniki Zamachowskiej. Według danych Nielsena dla Wirtualnej Polski, odcinki z dziennikarką przyciągały nieco mniejszą publikę niż w przypadku innych prowadzących.

dbmci3q

Ogólna średnia wyników oglądalności "Pytania na Śniadanie" we wrześniu wynosiła 472 846. Natomiast średnia oglądalność wydań z Moniką Zamachowską to 462 204.

W październiku natomiast średnia ogólna to 466 072 widzów, a odcinków z Moniką Zamachowską 426 592.

Różnica średniej oglądalności "Pytania na Śniadanie" w porównaniu z odcinkami wyłącznie z Moniką Zamachowską wynosi wynosi zaledwie kilka procent. Statystyki z pewnością więc nie mogły być podstawą do odsunięcia dziennikarki z porannego show.

Źródła zbliżone do ekipy programu sugerują, że głównym powodem wręczenia wypowiedzenia Zamachowskiej może być odmładzanie redakcji. Przypomnijmy, że niedawno ze śniadaniówki został też zwolniony Michał Olszański. Zastąpił go Olek Sikora, który zaczął współprowadzić "Pytanie na Śniadanie" razem z Moniką Zamachowską.

dbmci3q

Monika Zamachowska zwolniona z "Pytanie na Śniadanie"

Monika Zamachowska związana jest z Telewizją Polską od 1995 r. Dziennikarka miała dwuletnią przerwę w latach 2011-2013. Była prowadzącą, autorką i współautorką programów "Kulty popkultury", "Teleadwokat", "Europejczycy", "Strefa otwarta", "Witaj, Europo", "Europa da się lubić", "Orzeł czy reszta?" i "Wstęp Wolny".

Od 2013 r. prowadziła "Pytania na Śniadanie". Po 6 latach Telewizja Polska zwolniła ją z porannego show. Pojawiają się jednak plotki, że prezes Jacek Kurski ma inny pomysł na Monikę Zamachowską. Podobno przed dziennikarką nowe wyzwania zawodowe. Ale czy na pewno w TVP?

Teraz dziennikarkę też zastąpi młodsza koleżanka, Małgorzata Tomaszewska. Czy rzeczywiście przyciągnie przed ekrany telewizorów więcej widzów? Czas pokaże.

dbmci3q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbmci3q