Trwa ładowanie...

Monika Olejnik bojkotuje Wiktory TVP. "Sting przyjeżdża na nieodpowiednią imprezę"

Monika Olejnik postanowiła wesprzeć Mariusza Szczygła, który wystosował apel do Stinga. O co? Reportażysta chciał, aby artysta nie wystąpił w TVP podczas gali rozdania Wiktorów. Albo przynajmniej, by wiedział "co swoją osobą autoryzuje, jaką instytucję popiera".

Monika Olejnik ma plan. Już wie, jak przywita Stinga, gdy ten przybędzie do WarszawyMonika Olejnik ma plan. Już wie, jak przywita Stinga, gdy ten przybędzie do WarszawyŹródło: Instagram, fot: AKPA
d13djbp
d13djbp

Sting przyjedzie do Polski pod koniec marca na zaproszenie TVP. Będzie gościem na gali rozdania Wiktorów - impreza po latach znów wraca do Telewizji Polskiej. Ostatnie rozdanie nagród odbyło się w 2015 r. Wcześniej statuetki przyznawano systematycznie co roku (od 1985 r.) wybitnym osobowościom telewizyjnym.

W tym roku nominowanym do jednej z nagród jest np. Maciej Stuhr, który jednak przyznał, że na imprezę nie został zaproszony, a o nominacji oficjalnie nic nie wie. Dodał, że nawet gdyby TVP chciało, aby pojawił się na gali, nie zrobi tego, bo "stacja sieje nienawiść".

"Nie mógłbym z czystym sumieniem pojawić się na imprezce stacji, która sieje nienawiść, dzieli społeczeństwo, okłamuje każdego dnia miliony ludzi, stwarza i piętnuje rzekomych wrogów publicznych, niszczy pluralizm i wolność słowa!" - pisał Stuhr na swoim facebookowym profilu.

Wiktory bojkotuje więc Stuhr, bojkotuje Mariusz Szczygieł, a teraz także Monika Olejnik, która wsparła kolegę po fachu. Szczygieł wystosował do Stinga długi apel, który rozpoczął słowami: "Drogi Panie Sting, chyba nie wie Pan, że występując na Gali Wiktory TVP, uwiarygadnia Pan tv, która nie ma nic wspólnego z demokratycznymi mediami. Media mają patrzeć na ręce rządzącym, a Telewizja Polska jest tubą propagandową rządu".

d13djbp

Olejnik spotkała się ze Szczygłem, aby omówić temat. - Widziałam, że cię zdenerwowało, że pan Sting przyjeżdża do Warszawy na nieodpowiednią imprezę - mówiła na nagraniu umieszczonym na Instagramie.

- Chciałbym, żeby wiedział, co swoją osobą autoryzuje, jaką instytucję popiera - odpowiedział jej Szczygieł.

Olejnik wymyśliła, że jeśli Sting przyleci do Polski, odda mu swojego SuperWiktora, pod warunkiem, że piosenkarz wybierze się na inną imprezę, nie tę organizowaną przez TVP. Sądzicie, że plan wypali?

d13djbp

Olejnik dostała SuperWiktora za całokształt pracy w 2001 r. W tym samym roku nagrodę odebrał ojciec Macieja Stuhra, Jerzy Stuhr.

Dlaczego Moro popłakała się na Wiktorach?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d13djbp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13djbp