Mógł wygrać milion. Poległ na jednym pytaniu

Tomasz z Warszawy stracił szansę na walkę o milion
Tomasz z Warszawy stracił szansę na walkę o milion
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

29.04.2022 09:25, aktual.: 29.04.2022 12:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W czwartek 28 kwietnia widzowie "Milionerów" śledzili zmagania Tomasza z Warszawy, który w poprzednim odcinku doszedł do pytania za 20 tys. zł. Zawodnik zrobił wrażenie wiedzą i szybką reakcją na zadawane pytania. Niestety w drugiej rundzie zaryzykował i przegrał.

Tomasz Romaniuk, który kilka lat temu zrobił furorę w teleturnieju "Va banque", zdobył 20 tys. zł z zachowanymi wszystkimi kołami ratunkowymi. W kolejnym odcinku Hubert Urbański przeczytał pytanie za 40 tys. zł:

Zgodnie ze znanym starożytnym paradoksem, Kreteńczycy:

a) nie mieszkają na Krecie

b) zawsze kłamią

c) mają nosy jak krety

d) nie przestają paplać

W tym momencie zaczęły się schody. Ekonomista z Warszawy nie znał odpowiedzi, dlatego postanowił wykorzystać koło ratunkowe i zadzwonił do swojego brata bliźniaka. Głos w słuchawce sugerował, że właściwą odpowiedzią może być "b" i właśnie taki wariant zaznaczył Tomasz. Strzał okazał się celny i zawodnik zdobył gwarantowaną kwotę 40 tys. zł.

Kolejne pytanie za 75 tys. zł również sprawiło mu nie lada problem.

Kto nie umiera w "Hamlecie"?

a) Horacy

b) Hamlet

c) Laertes

d) para królewska

- Nie pamiętam – wyznał zawodnik, po czym zaczął analizować każdą możliwość. Mając dwa koła ratunkowe w zanadrzu, postanowił zaryzykować i poprosił o zaznaczenie odpowiedzi c) Laertes.

- Niestety nie o niego chodzi. Król Hamlet umiera na początku dramatu, a pozostali, w tym książę Hamlet w ostatniej scenie. Horacy natomiast, to jest poprawna odpowiedź – wyjaśnił Hubert.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także