Trwa ładowanie...

Milionerzy: "Skala Apgar. Ile najwięcej punktów dostanie noworodek za każdy z pięciu parametrów?"

W czwartkowym odcinku popularnego teleturnieju TVN – "Milionerzy" swoją grę rozpoczął Krzysztof ze Szczecina. Trzecie pytanie za 2 000 zł dotyczyło Skali Apgar "Ile najwięcej punktów dostanie noworodek za każdy z pięciu parametrów?" Sprawdź poprawną odpowiedź.

Milionerzy: "Skala Apgar. Ile najwięcej punktów dostanie noworodek za każdy z pięciu parametrów?"Źródło: East News
d3ekgu6
d3ekgu6

Milionerzy: "Skala Apgar. Ile najwięcej punktów dostanie noworodek za każdy z pięciu parametrów?"

W kolejnym odcinku popularnego serialu TVN – "Milionerzy" swoją grę rozpoczął Krzysztof ze Szczecina. Podczas trzeciego pytania o 2 000 zł Hubert Urbański zapytał o Skalę Apgar " Ile najwięcej punktów dostanie noworodek za każdy z pięciu parametrów?". Gracz zaznaczył odpowiedź "D — 10", choć od razu pojawiły się wątpliwości.

„Skala Apgar pozwala określić stan dziecka tuż po urodzeniu. Ile najwięcej punktów dostanie noworodek za każdy z pięciu parametrów?”

A — 0
B — 1
C — 2
D — 10

Wątpliwości u dzisiejszego gracza pojawiły tuż po jego decyzji. Słusznie gracz zaczął wątpić w swoje zwycięstwo, ponieważ poprawną odpowiedzią na to pytanie jest odpowiedź " C — 2".

Skala Apgar, co to?

Skala Apgar jest używana w medycynie w celu określenia stanu noworodka zaraz po porodzie w 1., 3., 5. i 10. minucie życia. Cech które określa lekarz jest pięć: kolor skóry, puls na minutę, reakcja na bodźce, napięcie mięśni i oddychanie. Maksymalnym wynikiem za każdą z nich jakie może otrzymać noworodek to 2 pkt.

d3ekgu6

Nazwa skali pochodzi od nazwiska lekarza-pediatry, która ją opracowała - Virginii Apgar.

"Milionerzy" to niezwykle popularny teleturniej emitowany od poniedziałku do czwartku na antenie stacji TVN o godz. 20:55.

d3ekgu6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ekgu6