Trwa ładowanie...

"Milionerzy". Pytanie o wiersz Brzechwy go przerosło. Grał o 125 tys. zł

W 716. odcinku "Milionerów" Remigiusz Kania z Warszawy dostarczył widzom TVN sporo emocji. Dzięki kołom ratunkowym udało mu się osiągnąć próg gwarantowany 40 tys. zł. Przy kolejnym pytaniu nie zawahał się ani chwili, niestety szczęście go opuściło na trzy pytania przed końcem.

Remigiusz wygrał 40 tys. złRemigiusz wygrał 40 tys. złŹródło: TVN
d1td31q
d1td31q

Remigiusz Kania doszedł do pytania za 40 tys. zł z jednym kołem ratunkowym "50:50", które okazało się bardzo pomocne na tym etapie. Hubert Urbański przeczytał: "Jeśli catch-as-catch-can" w sporcie, to tylko:" i podał cztery możliwe odpowiedzi: A) w tenisie, B) w piłce wodnej, C) w hokeju na trawie, D) w zapasach.

Gracz z Warszawy od razu skojarzył słowo "catch", czyli "łapać" z zapasami. Po wykorzystaniu ostatniego koła zostały mu warianty A i D, co utwierdziło go w przekonaniu, że powinien postawić na zapasy. Tak też zrobił i zdobył gwarantowane 40 tys. zł.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Seriale w 2024. Szykują się genialne premiery!

Pytanie za 75 tys. zł brzmiało: "Który prezydent zostawał ojcem chrzestnym siódmego syna w każdej polskiej rodzinie, które członkami były osoby niekarane?".

d1td31q

A) Ignacy Mościcki

B) Gabriel Narutowicz

C) Lech Wałęsa

D) Aleksander Kwaśniewski

Przy tym pytaniu Remigiusz nie zawahał się ani chwili i od razu poprosił o zaznaczenie odpowiedzi A, która dała mu 75 tys. zł. Niestety przy kolejnym pytaniu za 125 tys. zł strzał okazał się niecelny.

Kto w wierszu Brzechwy powiedział: "Wół dla mnie nie nowina, bo wół to wołowina, to zwykła sztuka mięsa, co się w polu wałęsa"?

A) nóż, bo któż?

B) masarz

C) zbir z Kir

D) widelec

Remigiusz od razu powiedział, że nie zna tego wiersza. Mając świadomość, że ryzykuje utratę 35 tys. zł, postawił na odpowiedź A. Hubert Urbański miał dla niego złe wieści, bo w tym wierszu, nota bene pt. "Dwa widelce", chodziło właśnie o widelec.

d1td31q

Pytanie za milion

Przypomnijmy, że niedawno w programie "Milionerzy" kolejny uczestnik wygrał główną nagrodę. W 707. odcinku Mateusz Żaboklicki usłyszał pytanie: "Co nie zalicza się do czworonogów, czyli tetrapodów?" i mógł wybierać spośród odpowiedzi: A) Gady, B) Płazy, C) Ptaki, D) Owady. Zawodnik wykorzystał wtedy ostatnie koło ratunkowe (telefon do przyjaciela), choć i tak znał właściwą odpowiedź, czyli D. Mateusz Żaboklicki był 31. osobą w polskich "Milionerach", która usłyszała ostatnie pytanie. I zaledwie szóstym graczem, cieszącym się z głównej wygranej.

W 52. odcinku podcastu "Clickbait" rozwiązujemy "Problem trzech ciał" Netfliksa, zachwycamy się "Szogunem" na Disney+ i wspominamy najlepsze seriale 2023 roku nagrodzone na gali Top Seriale 2024. Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1td31q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1td31q