Trwa ładowanie...

"Milionerzy": pytanie o sodę rozłożyło uczestnika. Zna ją każdy, kto gotuje!

Odpowiedź na to pytanie, z dziedziny chemii i kulinariów, przynajmniej po chwili zastanowienia, była oczywista! Niestety nie dla tego uczestnika...

Uczestnik "Milionerów" nie miał dobrej passyUczestnik "Milionerów" nie miał dobrej passyŹródło: Facebook
d2b29dc
d2b29dc

W ostatnim czasie swoją szansę na tytułowy milion w teleturnieju TVN dostał Rafał Skrzypiec z Wrocławia, fizyk z wykształcenia. We wtorkowym odcinku "Milionerów" kontynuował grę, która już na początku sprawiała mu trudności. Niestety, od początku gra nie szła po jego myśli. Zanim uczestnik doszedł do trzeciego pytania za 2 tys. złotych, pozbył się dwóch kół ratunkowych. Nie lepiej było później. Ostatecznie z gry wyeliminowało go dość proste pytanie. Z pewnością odpowiedź na nie była oczywista dla każdego, kto choć raz upiekł ciasto czy smażył naleśniki.

Niestety, najwidoczniej tą osobą nie był pan Rafał. Zapytany przez Huberta Urbańskiego o substancję chemiczną, która spulchnia ciasto, obstawił najmniej prawdopodobną odpowiedź.

Odejścia z TVN

Pytanie brzmiało tak: Który z tych związków chemicznych dodany do ciasta spełni rolę proszku do pieczenia?

d2b29dc

A: wodorowęglan wapnia

B: eter

C: wodorowęglan sodu

D: boraks.

Uczestnik wskazał odpowiedź D, boraks (używany m.in. do produkcji detergentów), choć prawidłowa odpowiedź to C. Wodorowęglan sodu to po prostu soda oczyszczona, która znajduje szerokie zastosowanie w kuchni. Warto jednak zauważyć, że autorzy pytania, z pewnością dla utrudnienia, użyli chemicznej nazwy związków, a nie tej zwyczajowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2b29dc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2b29dc