Milionerzy. Pytanie: "Kto dziś jeszcze nosi kornet?" Znamy odpowiedź

Milionerzy. Pytanie: "Kto dziś jeszcze nosi kornet?" Znamy odpowiedź
Źródło zdjęć: © Facebook.com

15.01.2019 20:53, aktual.: 16.01.2019 09:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

We wtorkowym odcinku popularnego teleturnieju TVN – "Milionerzy" swoją grę kontynuuję Piotr z Zielonej Góry. Pytanie za 250 000 zł brzmiało następująco: "Kto dziś jeszcze nosi kornet?". Sprawdź poprawną odpowiedź.

Milionerzy: "Kto dziś jeszcze nosi kornet?"

W kolejnym odcinku popularnego serialu TVN – "Milionerzy" swoją grę kontynuuję Piotr, nauczyciel Szkół Leśnych z Zielonej Góry. Jak zaznaczył sam prowadzący Hubert Urbański na początku dzisiejszej gry, uczestnik odpowiadał na dotychczasowe pytania "śpiewająco".

Podczas pytania o 250 000 zł padło "Kto dziś jeszcze nosi kornet?". Pan Piotr jeszcze przed usłyszeniem podpowiedzi odpowiedział, że są to zakonnice. Jedna z nich na to wskazywała, a mianowicie odpowiedź "A" - mniszki szarytki i ją bez chwili zastanowienia również zaznaczył.

Kto dziś jeszcze nosi kornet?
A - mniszki szarytki
B - muzycy jazzowi
C - informatycy
D - piłkarze ręczni

Wątpliwości u dzisiejszego gracza pojawiły się jednak tuż po jego decyzji. Słusznie gracz zaczął wątpić w swoje zwycięstwo, ponieważ poprawną odpowiedzią na to podchwytliwe pytanie jest odpowiedź "B - muzycy jazzowi".

Czym jest kornet?

Kornet jest instrumentem dętym blaszanym z grupy aerofonów ustnikowych, podobny do trąbki, choć trochę mniejszym. Zaliczany jest on do rodziny rogów.

Mniszki szarytki co prawda nosiły kornet, który jest inną nazwą dla kobiecego nakrycia głowy o nazwie hennin . Nosiły je m.in. zakonnice ze sztywno wykrochmalonego płótna do czasu reformy strojów zakonnych, czyli do lat 60. XX wieku.

"Milionerzy" to niezwykle popularny teleturniej emitowany od poniedziałku do czwartku w TVN o godz. 20:55. Obecnie nadawane są powtórki 3 sezonu programu, nowy sezon "Milionerów" już w od marca na antenie TVN.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także