Trwa ładowanie...

Milionerzy: "Kto zamyka diastemę?"

We wtorkowym odcinku popularnego teleturnieju TVN – "Milionerzy" drugim graczem był Grzegorz, któremu pytanie za 10 000 zł sprawiło bardzo dużo problemów: "Kto zamyka diastemę?". Sprawdź poprawną odpowiedź.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Milionerzy: "Kto zamyka diastemę?"Źródło: Materiały prasowe, fot: Cezary Piwowarski/TVN
d28y64j

Milionerzy: "Kto zamyka diastemę?"

W kolejnym odcinku popularnego serialu TVN – "Milionerzy" swoją grę rozpoczął Grzegorz. Już pytanie za 10 000 zł sprawiło mu sporo kłopotów. Hubert Urbański zapytał go "Kto zamyka diastemę?".

Kto zamyka diastemę?
A - furtian
B - dróżnik
C - ortodonta
D - marszałek sejmu

Mężczyzna nie był pewny odpowiedzi i skorzystał z jednego z kół ratunkowych "pół na pół". Zostały odpowiedzi "A - furtian" i "C - ortodonta", gracz zaznaczył tą pierwszą, niestety niepoprawnie. Poprawna odpowiedź na pytanie to "ortodonta".

d28y64j

Czym jest diastema?

Diastema jest przestrzenią między grupami zębów występująca u niektórych ssaków. Występuje fizjologicznie u zwierząt takich jak bóbr oraz badylarka. Jest wyraźnie widoczna u przeżuwaczy i gryzoni. U ludzi natomiast jest patologią zgryzu, najczęściej oznacza przerwę rozdzielającą górne lub dolne siekacze przyśrodkowe. Skąd się bierze? Zazwyczaj przyczyną jest nieprawidłowy przyczep tzw. wędzidełka wargi górnej, choć może być także spowodowana brakiem siekaczy bocznych. Niekiedy diastema tworzy się, gdy są one zbyt małe.

"Milionerzy" to niezwykle popularny teleturniej emitowany od poniedziałku do czwartku w TVN o godz. 20:55. Obecnie nadawane są powtórki 3 sezonu programu, nowy sezon "Milionerów" już w od marca na antenie TVN.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d28y64j

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28y64j
d28y64j