Trwa ładowanie...

"Milionerzy": feralny pierwszy odcinek. Uczestnicy odpadali jeden po drugim

W pierwszym odcinku nowego sezonu programu "Milionerzy" przed Hubertem Urbańskim usiadło aż troje uczestników. Pani Anna Prange znała odpowiedzi na wszystkie pytania rundy eliminacyjnej, jednak najszybsza była dopiero za trzecim razem.

Pani Anna spróbowała swoich sił w "Milionerach"Pani Anna spróbowała swoich sił w "Milionerach"Źródło: kadr z programu
d4jq8t8
d4jq8t8

Pierwsze pytanie rundy eliminacyjnej było trudne i dotyczyło owadów. Tylko dwie osoby znały odpowiedź na to pytanie. Szybszy okazał się pan Piotr Marak, który szybko uporał się z pierwszymi dwoma pytaniami. Niestety udzielił złej odpowiedzi na pytanie czwarte, które brzmiało: Co nie jest prawdą o Amazonce? A. uchodzi do Atlantyku, B. ma ponad 6 tys. km, C. ma wiele mostów, D. przepływa przez Brazylię.

Pan Piotr pospieszył się i zaznaczył odpowiedź D - przepływa przez Brazylię. Szybko zorientował się, że popełnił błąd, gdyż nie doczytał przeczenia w pytaniu. Stwierdził, że źle obstawił, a gdyby mógł obstawiać jeszcze raz, zaznaczyłby odpowiedź A - uchodzi do Atlantyku. Ta jednak również nie była prawidłowa. - Nie ma mostów, jest tak szeroka i głęboka, że trudno byłoby taki most zbudować - wyjaśnił Hubert Urbański.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Milionerzy". Byliśmy na planie show! Zapytaliśmy Urbańskiego, do kogo on by zadzwonił w "telefonie do przyjaciela"

Nie było łatwo

Pan Piotr odszedł z gwarantowanym 1 tys. zł i uśmiechem na ustach. Kolejne pytanie dotyczyło chorób i również było trudne. Tutaj też prawidłową odpowiedź podało tylko dwóch uczestników, w tym pani Anna. Szybszy od niej był jednak Łukasz Mańkowski.

d4jq8t8

Panu Łukaszowi nie szło najlepiej. Już przy drugim pytaniu poprosił o pomoc publiczność, która okazała się bardzo pomocna. Niestety trzecie pytanie też sprawiło mu trudność, a brzmiało ono: Co powstanie z semoliny? A. marcepan, B. maślanka, C. makaron, D. masło.

Uczestnik najpierw poprosił o koło pół na pół, po czym zaznaczył odpowiedź B - maślanka. Tymczasem poprawną odpowiedzią było C - makaron.

W 50. odcinku podcastu "Clickbait" zachwycamy się serialem (!) "Pan i Pani Smith", przeżywamy transformacje aktorskie w "Braciach ze stali" i bierzemy na warsztat… "Netfliksową zdradę". Żeby dowiedzieć się, czym jest, znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Do trzech razy sztuka

Na trzecie pytanie eliminacyjne znów poprawnie odpowiedziały dwie osoby. Tym razem najszybsza okazała się pani Anna. To emerytowana nauczycielka biologii z Poznania. - Pierwsze eliminacje, byłaś druga... potem drugie eliminacje, znowu byłaś druga. W końcu trzecie eliminacje, ale nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę z tego, jaką różnicą czasu... to była jedna tysięczna sekundy - powiedział Hubert Urbański.

d4jq8t8

Pani Ania pierwsze koło ratunkowe wykorzystała przy drugim pytaniu: Na odwrocie którego banknotu jest moneta? A. na dwudziestozłotówce, B. na pięćdziesięciozłotówce, C. na stuzłotówce, D. na dwustuzłotówce. Uczestniczka poprosiła o podpowiedź publiczność, która wskazała poprawnie odpowiedź A.

Kolejne koło ratunkowe, pół na pół, pani Ania wykorzystała na trzecim pytaniu: Co nie odbywa się kosztem masowego cierpienia, a nawet życia zwierząt? A. korridy w Hiszpanii, B. karnawały w Rio, C. wigilie w Polsce, D. holi w Indiach. Po odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi uczestniczka zaznaczyła odpowiedź D., która była poprawna.

Ostatecznie pani Anna odpowiedziała poprawnie na 4 pytania. Z następnymi zmierzy się w kolejnym odcinku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4jq8t8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jq8t8