Michał Rachoń powrócił triumfalnie do TV Republika. Budzi postrach

Michał Rachoń jest na powrót pracownikiem TV Republika
Michał Rachoń jest na powrót pracownikiem TV Republika
Źródło zdjęć: © TV Republika

28.12.2023 18:20, aktual.: 28.12.2023 18:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Michał Rachoń wylądował na starych śmieciach, czyli w TV Republika. Pracownicy mówią, że czuje się tam jak gwiazdor. Atmosfera w telewizji jest fatalna, ludzie boją się o swoje miejsca pracy. Drżą zwłaszcza przed żoną Rachonia Katarzyną Gójską.

Tuż po październikowych wyborach, kiedy stało się jasne, że czas PiS u władzy dobiegł końca, Jarosław Kaczyński ogłosił plan budowy swoich mediów, które byłyby przy okazji szalupą ratunkową dla wiernych pracowników TVP. Bazę dla tego przedsięwzięcia miała stworzyć redaktorka naczelna Polski Press Dorota Kania, ale, jak donosiła "Gazeta Wyborcza", od początku miała przeciwko sobie największych propisowskich magnatów: Tomasza Sakiewicza oraz braci Jacka i Michała Karnowskich. Dziś cała energia partii skupiona jest na odzyskaniu TVP.

Media prawicowe głośno rozpaczają nad odpolitycznieniem mediów publicznych, ale z drugiej strony wymiernie na tych przeobrażeniach korzystają. Szczególnie TV Republika, której oglądalność od 20 grudnia, kiedy TVP Info przestała nadawać, skoczyła o ponad 2,5 tys. proc. Stacja prześcignęła Polsat News i depcze po piętach TVN24.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W takich okolicznościach Michał Rachoń został właśnie dyrektorem programowym Republiki, w której pracował już w latach 2013-2016. Przed oficjalną nominacją przeniósł do telewizji Sakiewicza dwa autorskie programy: "Jedziemy" (TVP Info) oraz "Rock Rachon" (TVP World). Ten drugi pojawi się w odświeżonej formule pod nazwą "We're rolling".

Nie wszyscy pracownicy telewizji są w euforii jak ich szefowie.

- Co do atmosfery [...] każdy boi się o swoje stanowiska. Na pewno jest napięta i wszyscy są dla siebie sztucznie mili - powiedziała Plejadzie osoba zatrudniona w TV Republika.

Podwładni Tomasza Sakiewicza boją się desantu ludzi z TVP, których żadna inna stacja nie przyjmie. A wiadomo, że nie dla wszystkich starczy miejsca na pokładzie Republiki. Nowy dyrektor programowy i jego żona też nie wpływają na ekipę kojąco.

- Wszyscy wcześniej narzekali na Witolda Newelicza, którego zwolniono z tego stanowiska, ale Rachoń może okazać się jeszcze gorszy. Rachoń czuje się w stacji jak ryba w wodzie, a nos ma zadarty bardzo wysoko. Podobnie zresztą jak jego żona Katarzyna (Gójska - red.), której w stacji nikt nie lubi, a niektórzy wręcz się jej boją - cytował swojego informatora serwis.

Katarzyna Gójska i Michał Rachoń, małżeństwo na wizji
Katarzyna Gójska i Michał Rachoń, małżeństwo na wizji© TV Republika

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" wskazujemy Najlepsze filmy i seriale, Największe rozczarowania, afery i skandale oraz Największą bekę 2023 roku. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (149)
Zobacz także