Trwa ładowanie...

Michał Olszański zwolniony z TVP. Pierwszy raz zabrał głos

Michał Olszański został zwolniony z "Pytania na Śniadanie" z dnia na dzień. W rozmowie z Wirtualną Polską odniósł się do decyzji stacji.

Share
Michał Olszański zwolniony z TVP. Pierwszy raz zabrał głos
Źródło: East News
d31qyoa

Kilka dni temu Michał Olszański został zwolniony z "Pytania na Śniadanie". Telewizja Polska jako powód podała "odmłodzenie prowadzących" ze względu na zmieniającą się publiczność. Dziennikarz wyjawił, że pożegnano się z nim w ciągu 5 minut.

- Jakiś czas temu dostałem informacje, że będę wezwany na indywidualną rozmowę, bez Moniki Zamachowskiej. Gdyby wezwali mnie razem z moją partnerką, mógłbym pomyśleć, że chodzi o jakąś sprawę związaną stricte z prowadzeniem programu, ale tak nie było - skomentował decyzję stacji Olszański w rozmowie z WP Kobieta.

d31qyoa

Dziennikarz związany był z Telewizją Polską od kilkunastu lat. Nie spodziewał się, że jego kariera w stacji skończy się tak krótką rozmową. Michał Olszański nie ukrywa, że jest rozczarowany postawą władz.

ZOBACZ: "Mieliśmy ściśnięte gardła". Monika Zamachowska o kulisach nowych odcinków "Europa da się lubić"

- Zostałem zaproszony do gabinetu nowej kierowniczki, której nigdy wcześniej na oczy nie widziałem i usłyszałem, że nie ma już dla mnie miejsca. Rozmowa trwała siedem minut - zdradza.

Poza tym prezenter nie dostał nawet szansy pożegnania się z widzami, którzy wspierali go od lat.

d31qyoa

- Nikt mi nie podziękował, ani nawet ja nie dostałem szansy pożegnania i podziękowania moim widzom. Mam wrażenie, że w TVP nie szanuje się starszych dziennikarzy. W amerykańskich telewizjach jest mnóstwo prowadzących po 60-tce. U nas został jedynie Sznuk i Strasburger.

Jak dowiedział się portal WP Kobieta, dziennikarz nie zniknie z telewizji. Już ma plany na przyszłość.

- Mam 65 lat i niedługo idę na emeryturę z radiowej Trójki. Nadal będę tam działał, ale już na umowie o współpracę, co da mi większe możliwości na przyjmowanie nowych propozycji. Poza tym cały czas mam Magazyn Ekspresu Reporterów.

Żałujecie, że Michał Olszański nie poprowadzi już "Pytania na Śniadanie"?

d31qyoa

Podziel się opinią

Share
d31qyoa
d31qyoa