Michał Olszański przerwał milczenie w sprawie powrotu do TVP. Jednoznaczna deklaracja

Michał Olszański pracował w TVP i radiowej Trójce
Michał Olszański pracował w TVP i radiowej Trójce
Źródło zdjęć: © Kapif

11.01.2024 14:37, aktual.: 11.01.2024 15:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Michał Olszański dostał wypowiedzenie z TVP w 2020 r. W ostatnim czasie bardzo krytycznie oceniał spuściznę w mediach publicznych po propisowskich rządach. Nie ma spokoju, bo wszyscy są ciekawi, czy wróci do TVP. Odpowiedział.

Michał Olszański prowadził w TVP m.in. "Pytanie na śniadanie" w parze z Moniką Zamachowską. Do historii przeszedł ich "ocieplający" wywiad z Jarosławem Kaczyńskim przed wyborami do parlamentu w 2019 r. Niedługo potem prezenter naraził się przełożonym, zdradzając kulisy tej rozmowy, a także zapraszając do swojej audycji w Trójce drag queen. Zwolniono go nagle w czasie wakacji. Najbardziej żałował, że nie pozwolono mu pożegnać się z widzami, szczególnie "Magazynu Ekspresu Reporterów", który był jego oczkiem w głowie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tuż przed świętami w TVP zaczęła się rewolucja, następuje wymiana kadr. Olszański nie jest zwolennikiem absolutnych czystek.

- Byli tacy, którzy zostali, ale robili swoje i starali się zachować przyzwoitość. Moim zdaniem tych nie powinno się zwalniać. Natomiast byli też tacy, którzy się sprzedali. [...] Jestem przekonany, że Magdalena Ogórek, Michał Rachoń czy Danuta Holecka podjęli takie, a nie inne decyzje, chcąc zapewnić sobie duży komfort życiowy. Byli w pełni świadomi, że oddają przyzwoitość i profesjonalizm za srebrniki - powiedział w Plejadzie.

Media donosiły ostatnio o możliwym powrocie Michała Olszańskiego do telewizji publicznej.

- Rozmawiałem na razie ze Sławomirem Zielińskim (dyr. biura progr. TVP - red.), który mnie zapytał, czy byłbym skłonny wrócić do "Magazynu Ekspresu Reporterów". Ten program w ogóle został zdjęty z anteny, został zniszczony. Teraz jest wola, żeby go przywrócić. Jeśli ten program zostanie przywrócony, to ja na początku zdecydowanie widzę siebie w roli prowadzącego. [...] Chciałbym dokończyć przygodę z tym programem, odbudować tę markę, dać szansę reporterom na pokazanie się w studio - stwierdził prezenter.

Nie zapowiada się natomiast, że zobaczymy Olszańskiego w porannym paśmie.

- Pytano mnie też o powrót do "Pytania na śniadanie", ale niespecjalnie widzę się w tym formacie - wyznał Michał Olszański.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o serialu "Detektyw: Kraina nocy", przyznajemy, na jakie filmy i seriale czekamy najbardziej w 2024 roku i doradzamy, które nadrobić z poprzedniego. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także