Michał Kempa podsumował wyniki wyborów. Nie kryje, ile zawdzięcza mu Hołownia

Michał Kempa zażartował, że czuje się ojcem wyborczego sukcesu opozycji, a zwłaszcza Trzeciej Drogi
Michał Kempa zażartował, że czuje się ojcem wyborczego sukcesu opozycji, a zwłaszcza Trzeciej Drogi
Źródło zdjęć: © kapif

17.10.2023 11:04, aktual.: 17.10.2023 12:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Michał Kempa w swoim żartobliwym stylu skomentował wyniki niedzielnych wyborów. Znany z anteny TVN komik nie ma wątpliwości, że w ogromnej mierze to właśnie on jest autorem sukcesu opozycji, w którym spory udział ma formacja Szymona Hołowni. W końcu zastąpił go w "Mam talent!".

Michał Kempa od lat prezentuje swoje wyjątkowe poczucie humoru nie tylko na stand upach czy w telewizji (występuje w "Szkle kontaktowym" i programie "Mam Talent"), ale przede wszystkim w swoich w mediach społecznościowych. To właśnie na Instagramie komik w typowy dla siebie, przewrotny sposób, skomentował wyniki wyborów parlamentarnych, w których PiS choć zdobył najwięcej głosów, to przegrał sejmową większość z opozycją.

W myśl znanej sentencji, że sukces ma wielu ojców, także Kempa, wyraźnie kibicujący zmianie władzy w Polsce, ironicznie przypisał sobie zasługi w zwycięstwie opozycji. W obszernym wpisie na Instagramie Kempa, oczywiście z przemrożeniem oka wylicza, jak to przysłużył się politycznym zmianom, już na wstępie dziękując przede wszystkim sobie i wyolbrzymiając swoje zasługi. Głównie te dokonane za pośrednictwem TVN.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Pięknie to wszystko przewidziałem, zorganizowałem. Tu, tego. Najpierw bite 6 lat około w 'Szkle Kontaktowym'. Delikatne dokuczanie władzy. Takie wiecie: bez przesady, że niby na żarty. A jednak to było cały czas utrzymywanie mobilizacji elektoratu 70 plus. Mrówcza praca" - zauważa Michał Kempa, przechodząc następnie do innego programu ze swoim udziałem, bez którego, jak twierdzi, nie byłoby sukcesu Szymona Hołowni i Trzeciej Drogi (koalicja Polski 2050 i PSL wyrosła na trzecią siłę polityczną w kraju, zyskując 14 porc. poparcia w wyborach).

Kempa o zastępstwie Hołowni w "Mam Talent!": "Wziąłem ten krzyż na siebie"

"Potem do 'Mam Talent' poszedłem. Wziąłem ten krzyż na siebie, niczym Szymon z Cyreny, żeby inny Szymon mógł se odpocząć i miał czas na politykę. Powiedziałem mu tylko 'masz tu numer do Władka, działajcie. I nie spi...olcie tego'" - ujawnia kulisy montowania koalicji Polski 2050 - PSL Kempa.

Potem "główny kreator" zwycięstwa opozycji podaje jeszcze kilka przykładów działań ze swoim udziałem, które ostatecznie przyczyniły się do tego, że PiS stracił władzę.

"Jo to załatwił. Jo to zorganizował. Tak tym posterowałem, że aż to przesterowałem. Super to zrobiłem" - drwi Kempa, podkreślając przy tym swoje szczytne idea.

"Czego chcę w zamian? Ja się nie pcham na urzędu. Programu w TVP też nie chcę. Ewentualnie popatrzę sobie jak Miłosz Kleczek upadnie i sobie głupi ryj rozwali. Nic więcej nie chcę. Jo to dla was zrobił. Dla Polski" - wieńczy swój wpis znany komik, któremu i tym razem udało się rozbawić internautów.

"No mistrz", "Czysty Machiavelli", "Naród dziękuje wieszczowi" - czytamy w komentarzach pod wpisem Michała Kepmy.

Media, zakupy, reklama – Twoja opinia jest dla nas ważna. Wypełnij ankietę i wypowiedz się już dziś.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" sprawdzamy, jak bardzo Netflix zmasakrował "Znachora", radzimy, dlaczego niektórych seriali lepiej nie oglądać w Pendolino oraz żegnamy się z "Sex Education", bo chyba najwyższy już czas, nie? Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także