Trwa ładowanie...

Mazolewski odchodzi z Trójki

Wojtek Mazolewski to kolejny artysta, który zabrał głos w sprawie afery dotyczącej Listy Przebojów radiowej Trójki. Związany z Programem Trzecim PR jazzman poinformował o zakończeniu współpracy z rozgłośnią i mocno skrytykował ostatnie działania dyrekcji.

Wojtek Mazolewski odchodzi z Trójki po aferze z Listą PrzebojówWojtek Mazolewski odchodzi z Trójki po aferze z Listą PrzebojówŹródło: ONS, fot: Daniel Wysocki
d24xyy5
d24xyy5

Powiększa się grono oburzonych zamieszaniem wokół Listy Przebojów radiowej Trójki. Podobnie jak wielu innych artystów (m.in. Dawid Podsiadło, Tomasz Organek, Daria Zawiałow) także Wojtek Mazolewski odniósł się do wątpliwych działań dyrekcji Programu Trzeciego, którzy anulowali ostanie wydanie radiowego plebiscytu. Muzyk, który od ponad roku gościł na falach Trójki także jako prowadzący, poinformował na Facebooku o rozstaniu ze stacją.

"Nie zgadzam się na cenzurę i niszczenie Polskiego Radia. Zwalnianie niezależnych dziennikarzy i manipulacje. Z tak prowadzoną misją publiczną nie chcę i nie mogę współpracować. Dziękuje trójkowiczom i słuchaczom za wsparcie i zaufanie. Wierzę, że wróci Nasza Trójka".

Maja Sablewska o powrocie do Wojtka Mazolewskiego

Autorska audycja Mazolewskiego zatytułowana "Jazz fajny jest" pojawiała się na antenie programu Trzeciego PR w każdy piątek o 22:05, czyli bezpośrednio po Liście Przebojów. Muzyk zadebiutował w roli gospodarza audycji 4 stycznia 2019 roku.

d24xyy5

Przypomnijmy, że w wyniku afery z ostatnim wydaniem Listy Przebojów, które wygrała nieprawomyślna piosenka Kazika, z anteną Programu Trzeciego PR pożegnało się już wielu artystów i dziennikarzy. Współpracę zakończyli m.in. oskarżony przez stację o manipulację przy głosowaniu Marek Niedzwiecki, Bartek Gil, Hirek Wrona, Marcin Kydryński, Tomasz Organek, Agnieszka Szydłowska. W geście solidarności z twórcą kultowej audycji także liczni artyści i wytwórnie zdecydowały o zaprzestaniu emisji ich utworów na antenie Trójki.

W niedzielę 17 maja przed siedzibą radia, przeciwko "cenzurze, skandalicznemu traktowaniu dziennikarzy i utracie wiarygodności Trójki" protestowali z kolei pracujący tam (jeszcze) dziennikarze.

d24xyy5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24xyy5