Trwa ładowanie...
d3pty6s

"MasterChef": Grzegorz Zawierucha zwyciężył ósmą edycję

Ósma edycja show "MasterChef" dobiegła końca. Prestiżowy tytuł zdobył utalentowany Grzegorz Zawierucha, brat aktora Rafała Zawieruchy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Zawierucha wygrał ósmą edycję "MasterChefa"
Grzegorz Zawierucha wygrał ósmą edycję "MasterChefa" (Instagram.com)
d3pty6s

W finale 8. edycji "MasterChefa" zmierzyło się po raz pierwszy aż 4 finalistów. O tytuł MasterChefa walczyli: Magda Waś, Ania Łempicka, Marlena Cichocka, Grzegorz Zawierucha. Stawka była nie byle jaka: statuetka, własna książka kucharska i 100 tys. zł.

Pierwszy etap był podzielony na trzy zadania. Uczestnicy musieli przygotować wytrawny suflet, danie z wątróbki oraz crêpes Suzette z lodami. Za każde mogli zdobyć 4 punkty. Na przygotowanie sufletu mieli 30 min. 4 punkty zdobył Grzegorz – zaimponował wkomponowaniem w danie swojskiego oscypka. 3 punkty otrzymała Magda, 2 Ania, a 1 – Marlena.

Zobacz wideo: Magda Gessler: "Nie wyobrażam sobie życia bez telewizji"

Następnie zawodnicy musieli przygotować w 25 min danie z wątróbki. Wszyscy decydowali się uzupełnić swoje dania owocowymi dodatkami. 4 punkty tym razem zdobyła Magda – za mus z wątróbki z sosem malinowo-wiśniowym z rozmarynem. 1 zdobyła Ania, 2 Marlena, a 3 Grzegorz, tym samym remisując z Magdą.

d3pty6s

Magda Gessler uznała, że dalsza rywalizacja nie miała sensu – niezależnie od wyniku ostatniego zadania widać było wyraźnie, którzy finaliści prowadzą. W drugim etapie zmierzyli się Magda i Grzesiek.

Finaliści mieli przygotować, jak mówiła Ania Starmach, doskonałą, oszałamiającą przystawkę i wyborne danie główne. Mieli na to 75 min.

Magda przygotowała małże św. Jakuba na muszli z sałatką meksykańską ( z m.in grillowanego ananasa i zielonych pomidorów) oraz filetowanego turbota z risotto. Grzegorz natomiast smażone fois gras ze smardzami i szparagami oraz kaczkę sous vide z puree daktylowo-fenkułowym. Przy przystawce Magdy jurorzy mieli nieco uwag, w przypadku Grzegorza chwalili bardzo przemyślane danie.

d3pty6s

Choć później ze śmiechem jurorzy przyznali, że nieco przesoliła rybę, byli zachwyceni daniem i postępem, jaki zrobiła w programie. Kaczka Grzegorza zaś zdecydowanie zachwyciła jurorów. - To danie jest jak fajerwerki - mówiła Gessler. - Trzeba być artystą, wariatem, Zawieruchą, żeby zrobić takie danie - dodała Starmach.

Jurorzy byli zgodni co do werdyktu. - Talent jednej osoby nas oczarował - mówiła Ania Starmach. Zwycięzcą 8. edycji został Grzegorz Zawierucha!

Oglądaliście finał?

d3pty6s

Podziel się opinią

Share

d3pty6s

d3pty6s