Martyna Wojciechowska pokazała ojca. Ma 89 lat. "Tata bywał bardzo trudny, wymagający"

Martyna Wojciechowska wiele zawdzięcza ojcu
Martyna Wojciechowska wiele zawdzięcza ojcu
Źródło zdjęć: © AKPA

11.11.2023 18:43, aktual.: 11.11.2023 20:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Martyna Wojciechowska na swoim instagramowym profilu opublikowała kilka zdjęć z ojcem. Tata dziennikarki i podróżniczki skończył właśnie 89 lat. Córka z okazji urodzin poświęciła mu długi wpis. Co zdradziła?

Martyna Wojciechowska przyszła na świat w 1974 r. Jej ojciec miał wtedy 40 lat, mama była od niego sporo młodsza. Stanisław Wojciechowski pracował jako mechanik samochodowy, był też kierowcą rajdowym. To on zaszczepił młodej Martynie pasję do motoryzacji. Dzięki niemu dziewczyna zaczęła się ścigać, a nawet wzięła udział w Rajdzie Dakar.

Teraz mężczyzna zbliża się do dziewięćdziesiątki, a jego córka do pięćdziesiątki, ale nadal są sobie bardzo bliscy.

"Mój tata Stasio obchodzi dzisiaj urodziny! I to jakie! Tata bywał bardzo trudny, wymagający, sam nigdy nie odpoczywał, nie zwalniał i nigdy się nie poddawał. Z pewnością nauczył mnie, że niemożliwe nie istnieje" - zaczęła swój wpis Wojciechowska.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Dużą część dzieciństwa spędziłam w warsztacie taty, słuchałam opowieści o wyścigach, rajdach i Jego licznych szalonych przygodach, z których z pewnością nie wszystkie były bezpieczne i mądre, ale rozbudziły we mnie głód doświadczania" - dodała.

Wojciechowska wspomniała o jego miłości do motoryzacji i fakcie, że to właśnie ojciec zainspirował się do wyrobienia licencji kierowcy rajdowego. "Był inspiracją do stworzenia programu motoryzacyjnego 'Automaniak'" - zdradziła dziennikarka.

Martyna przyznała, że ojciec wychowywał ją bardziej jak syna niż córkę i "żałował, że nie gram na skrzypcach albo na pianinie, nie chodzę w sukienkach i nie mam męża, bo wtedy 'ktoś by się mną zaopiekował'. Serio".

Okazuje się, że ojciec wciąż wspiera dojrzałą już Wojciechowską w jej pasjach. Zarazem jest jej najwierniejszym fanem - nagrywał i nagrywa programy, które prowadzi gwiazda telewizji, zbiera artykuły publikowane w prasie i wycina wzmianki na temat ukochanej córki.

Wojciechowska, która sama jest mamą nastolatki, jest ojcu szalenie wdzięczna. "Tato, dziękuję za wszystko!" - podsumowała. Jej instagramowa społeczność licząca ponad 2 mln obserwujących rzuciła się do komentowania zdjęć, posypały się życzenia urodzinowe.

"Tylko pozazdrościć, że Tato w tym wieku ma tak świetną formę!! Życzę niekończących się zapasów energii i pogody ducha", "Zdrówka", "Kolejnych lat w zdrowiu, radości i miłości życzymy" - czytamy w komentarzach.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o "Czasie krwawego księżyca" i prawdziwej historii stojącej za filmem Martina Scorsese, sprawdzamy, czy jest się czego bać w "Zagładzie domu Usherów" i czy leniwiec-morderca ze "Slotherhouse" to taki słodziak, na jakiego wygląda. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także