Marta Żmuda Trzebiatowska o kwarantannie. Mówi, co pomaga jej przetrwać trudne chwile

Marta Żmuda Trzebiatowska o kwarantannie. Mówi, co pomaga jej przetrwać trudne chwile
Źródło zdjęć: © ONS
Urszula Korąkiewicz

14.04.2020 13:30, aktual.: 14.04.2020 16:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Marta Żmuda Trzebiatowska wraz z mężem, Kamilem Kulą, znalazła zajęcie na czas kwarantanny i realizuje internetowy miniserial. Twierdzi, że to właśnie owo zajęcie i kontakt z fanami pomagają przetrwać tę niecodzienną, trudną sytuację.

Zarządzona przez władze domowa kwarantanna w związku z pandemią koronawirusa wymusiła na wszystkich tymczasową zmianę trybu życia. Wraz z wdrożeniem kwarantanny zostały zamknięte instytucje kultury: teatry, opery, muzea, a także kina. Na pewien czas artyści zostali praktycznie bez pracy i bez możliwości kontaktu z widzami. Szybko jednak zaczęli działać. Sztuka błyskawicznie przeniosła się do sieci – w internecie można obejrzeć wiele spektakli, a nawet wziąć udział w nadawanych na żywo koncertach.

Artyści własnymi siłami kręcą filmiki, teledyski, a nawet miniserial, jak Marta Żmuda Trzebiatowska z mężem, Kamilem Kulą. W ten sposób znajdują sobie zajęcie na czas twórczego przestoju. - Będzie to trzeba jakoś przeżyć, licząc, że za parę lat pozostanie to tylko wspomnieniem. Staram się myśleć pozytywnie – powiedziała Marta Żmuda Trzebiatowska w rozmowie z magazynem "Show".

Pozytywnym myśleniem właśnie chce dzielić się z fanami w internetowym serialu, który tworzy z mężem przyjaciółmi. Nagrywają go na własnym sprzęcie - laptopach, tabletach, telefonach, a krótkie, kilkuminutowe odcinki publikują w serwisie YouTube. Choć mają tymczasowe zajęcie, zdają sobie sprawę, że nawet kiedy wszystko teoretycznie wróci do normy, nasze życie będzie musiało się zmienić.

- Ciężko dziś cokolwiek planować, bo świat po koronawirusie już nie będzie taki sam. Polskę dotknie ogromny kryzys i nie wiem, czy ludzie będą wtedy potrzebowali sztuki, choć bardzo liczę na to, że tak. Mam nadzieję, że wyciągniemy jakieś wnioski i jako ludzkość odrobimy tę trudną lekcję. Marzę, żeby to jak najszybciej się skończyło, bo ogromnie tęsknię za moimi bliskimi i życiem, jakie jeszcze niedawno miałam – dodała w rozmowie.

Obecnie całe życie przeniosło się do domu i do sieci. I to tam właśnie artyści pokazują z przymrużeniem oka, jak ono wygląda w domowej izolacji. Bo w końcu, ku rozweseleniu widzów i pokrzepieniu serc, realizują serial "Zostań w domu".

- Kręcąc go, zabijamy nudę i z potrzeby serca robimy coś dobrego dla innych, a dobra energia wraca do nas i pozwala nam przetrwać trudne chwile – podsumowała gwiazda w rozmowie z magazynem.

Chcemy podziękować wszystkim ludziom, którzy walczą ze skutkami koronawirusa. Ich nazwiska nie są publicznie znane, a twarze mają skryte pod maskami. To m.in. pracownicy służby zdrowia oraz sklepów i aptek, stróże porządku, kurierzy i przewoźnicy. Krótkie, kilkusekundowe nagranie z indywidualnym podziękowaniem zwykłym bohaterom można przesyłać pod adres e-mail: dziekujebohaterom@wp.pl. Mogą to być oklaski, gest, słowo "dziękuję", nagranie kwiatów, laurki lub linki do filmów umieszczonych w serwisie YouTube lub publicznych postów na Facebooku. Materiały umieszczone na FB należy oznaczać hashtagiem #dziekujebohaterom. Wszystkie filmy zostaną wyemitowane na specjalnie uruchomionym kanale w WP Pilot.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także