Seriale polskieMarta Żmuda Trzebiatowska i Kamil Kula stworzyli własny miniserial. Udostępnili go w sieci

Marta Żmuda Trzebiatowska i Kamil Kula stworzyli własny miniserial. Udostępnili go w sieci

Marta Żmuda Trzebiatowska i Kamil Kula stworzyli własny miniserial. Udostępnili go w sieci
Źródło zdjęć: © ONS.pl
Urszula Korąkiewicz

24.03.2020 10:15, aktual.: 24.03.2020 10:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Tylko razem damy radę", zapowiadają Marta Żmuda Trzebiatowska i Kamil Kula, wychodząc do widzów z autorską inicjatywą. W dobie pandemii stworzyli produkcję "ku pokrzepieniu serc" - własny zabawny miniserial internetowy.

Trwa zarządzona przez władze domowa kwarantanna w związku z pandemią koronawirusa. Znani i lubiani zachęcają fanów do pozostawania w domach. Niektórzy nawet znaleźli sposób na tymczasowy brak zajęcia. Wraz z wdrożeniem kwarantanny zostały zamknięte instytucje kultury: teatry, opery, muzea, a także kina.

Na pewien czas artyści zostali praktycznie bez pracy i bez możliwości kontaktu z widzami. Szybko jednak zaczęli działać. Sztuka błyskawicznie przeniosła się do sieci – w internecie można obejrzeć wiele spektakli, a nawet wziąć udział w nadawanych na żywo koncertach.

Nadzwyczajna sytuacja inspiruje twórców, by szukać nowych rozwiązań. Zespół Sorry Boys chociażby nagrał własnymi siłami teledysk - w domowych warunkach, na własnych smartfonach. Aktorska para, Marta Żmuda Trzebiatowska i Kamil Kula, postanowiła wykorzystać siłę mediów społecznościowych i pójść o krok dalej - zrealizować internetowy mini serial. Tworzą go własnymi siłami przy pomocy przyjaciół.

Pomysł jest inicjatywą Kamila Kuli. Do współpracy udało mu się namówić nie tylko żonę, ale i kolegów i koleżanki z branży. W pierwszym odcinków wystąpiła już gościnnie Małgorzata Kożuchowska. Wszyscy nagrywają swoje role online, własnym sprzętem: na smartfonach, tabletach, laptopach.

"Tworzymy projekt, który pozwala nam robić to, co kochamy – dawać widzom pozytywną energię, dobre emocje i nadzieję na happy end", zachęcają do oglądania twórcy.

Internetowy serial jest dostępny w serwisie You Tube, na kanale #zostanwdomu. Jak dotąd powstały dwa pierwsze, około dwuminutowe odcinki.

Bohaterami są Agata i Jacek, sąsiedzi z apartamentowca w Warszawie. Do tej pory nie zwracali na siebie uwagi, nawet nie znali swoich imion. Teraz muszą odnaleźć się w nowej sytuacji. Nie tylko oni, ale też ich najbliżsi i przyjaciele. Dzielą się z sobą obawami, ale też radami i pozytywną energią.

W serialu nie brakuje humoru – to produkcja "ku pokrzepieniu serc", jak przekonuje aktorskie małżeństwo. Jak udał się serial? Przekonajcie się sami. Więcej informacji znajdziecie na You Tube oraz kontach Marty Żmudy Trzebiatowskiej i Kamila Kuli w mediach społecznościowych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (11)
Zobacz także