Trwa ładowanie...
d2np2le

Marta Nieradkiewicz w mrocznym serialu AXN. "Ultraviolet" spodoba się widzom?

Stacja AXN najwyraźniej poszła śladami HBO. Już jesienią pokaże nowy serial z plejadą znakomitych polskich aktorów. Będzie hit?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Marta Nieradkiewicz
Marta Nieradkiewicz (Materiały prasowe, Fot: Zoom/Fundacja Kino)
d2np2le

Główną bohaterkę zagra Marta Nieradkiewicz (ostatnio widzowie mogli ją zobaczyć m.in. w pierwszym sezonie serialu „Pakt”). Wcieli się w trzydziestoletnią Olę Serafin, którą osobiste przejścia zmusiły do opuszczenia Londynu i powrotu do rodzinnej Łodzi. Pewnej nocy, prowadząc samochód, będzie świadkiem tragicznego zdarzenia. Policja uzna je za samobójstwo i zamknie dochodzenie. Dziewczyna zdecyduje się rozwiązać sprawę na własną rękę i będzie szukać pomocy w internecie. Przyłącza się do grupy Ultraviolet składającej się z detektywów amatorów, którzy rozwiązują sprawy trudne do wyjaśnienia dla policji - dowiadujemy się z zapowiedzi serialu.

U Boku Marty Nieradkiewicz zobaczymy świetnych polskich aktorów. Agata Kulesza zagra Annę Serafin, matkę głównej bohaterki, Sebastian Fabijański wcieli się w rolę policjanta Michała Holendra z łódzkiego wydziału zabójstw i terroru kryminalnego. Bartłomiej Topa natomiast w "Ultraviolet" zagra Waldemara Kraszewskiego, komendanta wojewódzkiej komendy policji w Łodzi. Marek Kalita zagra z kolei Henryka Bąka, przyjaciela głównej bohaterki i jej matki, a w rolę Tomka Molaka, założyciela grupy Ultraviolet, wcieli się Michał Żurawski.

Scenariusz serialu przygotowali Igor Brejdygant, Agnieszka Pilaszewska, Błażej Dzikowski, Filip Kasperaszek i Paulina Murawska. Za reżyserię odpowiedzialni są Jan Komasa i Sławomir Fabicki. Warto dodać, że produkcją zainteresowali się Amerykanie. Producentami wykonawczymi zostali Wendy West (odpowiedzialna m.in. za "Dextera") i Barry Josephson (stojący za sukcesem m.in. "Kości").

d2np2le

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, zdjęcia do serialu ruszyły na początku czerwca. "Ultraviolet" ma liczyć 10 odcinków. Premiera w AXN planowana jest na jesień tego roku.

Zobacz także: Maciej Stuhr o serialu "Belfer"

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d2np2le

Podziel się opinią

Share
d2np2le
d2np2le