Zrobiło się nieprzyjemnie. Rachoń odpowiedział na zarzuty Kowalskiego

Michał Rachoń nie zgodził się ze słowami Mariana Kowalskiego
Michał Rachoń nie zgodził się ze słowami Mariana Kowalskiego
Źródło zdjęć: © TV Republika

22.12.2023 10:03, aktual.: 22.12.2023 10:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W piątkowym "Jedziemy" na antenie TV Republika Michał Rachoń zaprosił do rozmowy starych znajomych: Agnieszkę Siewiereniuk-Maciorowską, Jana Pietrzaka i Mariana Kowalskiego. Ten ostatni mocno się wzburzył i zaczął bezpardonowo atakować prezesa TVP, na co Rachoń stanowczo zareagował.

Rozmowa Rachonia z komentatorami bazowała na założeniu, że "Donald Tusk i pułkownik Sienkiewicz" wprowadzili do kierownictwa mediów publicznych "uzurpatorów". Marian Kowalski nie bawił się w okrągłe słówka i mówił wprost o tym, że po objęciu władzy przez koalicję Donalda Tuska "skończył się suwerennościowy epizod Rzeczpospolitej".

Kowalski, były wiceprezes Ruchu Narodowego i kandydat na urząd Prezydenta RP w 2015 r., mówił o "sfałszowanych wyborach" i przewrocie w TVP, do którego swoją opieszałością miał dopuścić Mateusz Matyszkowicz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Dał się wyprowadzić jak dzieciak z kibla - mówił o prezesie TVP, do którego miał pretensje, że zawczasu nie zmienił ochrony w kierowanej przez siebie firmie. Dalej Kowalski uderzał w ministra Sienkiewicza, który na zarzuty, że bezprawnie wprowadził nowych dyrektorów do mediów publicznych, "odpowiada prezydentowi, żeby się walił".

Po całej tej tyradzie Rachoń powiedział, że nie zgadza się z zarzutami Kowalskiego pod adresem Matyszkowicza. - Prezes nie mógł przeciwstawić się działaniom służb specjalnych - tłumaczył prezenter, przypominając, że obecny minister kultury w latach 1990–2002 był funkcjonariuszem Urzędu Ochrony Państwa i "ma kolegów w służbach specjalnych".

Rachoń wymienił też jedną z zasług Matyszkowicza, czyli stworzenie anglojęzycznego kanału TVP World, który również został wyłączony przez nową władzę. Prezenter powiedział też, że "ma pewne informacje", których nie ma Marian Kowalski. Ale nie będzie się nimi dzielił na wizji, bo cały czas trwa akcja służb specjalnych przy przejmowaniu TVP i innych ośrodków mediów publicznych.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" wskazujemy Najlepsze filmy i seriale, Największe rozczarowania, afery i skandale oraz Największą bekę 2023 roku. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (38)
Zobacz także