Zapadła decyzja. Już wiadomo, co dalej z Sierockim w TVP

Marek Sierocki jest związany z TVP od wielu lat
Marek Sierocki jest związany z TVP od wielu lat
Źródło zdjęć: © fot. AKPA
Kamil Dachnij

19.04.2021 08:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Marek Sierocki na stałe został gospodarzem "Szansy na sukces". Dziennikarz zastąpił Artura Orzecha, którego TVP niedawno odsunęła od prowadzenia programu.

Pod koniec marca tego roku TVP pożegnała się z Arturem Orzechem, który prowadził "Szasnę na sukces" od 2019 r. Przez wiele lat prezenter komentował także finał Eurowizji. Jego współpraca ze stacją zakończyła się w kontrowersyjnych okolicznościach. TVP obarczała winą za całe zamieszanie właśnie dziennikarza – nie pojawił się na nagraniach "Szansy na sukces", a o swojej nieobecności dał znać dwie godziny przed startem zdjęć. Orzech nie był dłużny i ostro skomentował całą sytuację –odpowiedział m.in., że nie będzie swoją twarzą popierać zespołu Boys czy Jana Pietrzaka. Jak ujął, "disco polo to nie jego bajka".

Po zerwaniu umowy z Orzechem TVP szybko musiała znaleźć zastępcę. O jednorazową przysługę poproszono Marka Sierockiego. Dziennikarz się zgodził. Okazało się, że na jednym odcinku się nie skończy, bowiem według informacji podanych przez Wirtualnemedia.pl Sierocki nagrał już cztery odcinki programu. W dwóch z nich widzowie zobaczą właśnie Boysów (2 maja) oraz Jana Pietrzaka (3 maja).

Serwis informuje także (na razie nieoficjalnie), że Sierocki poprowadzi także wielki finał programu mający wyłonić kandydatów do występów na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Program zostanie wyemitowany 23 maja. Dziennikarz w rozmowie z Wirtualnemedia.pl nie chciał się odnieść do ustaleń serwisu. – Jestem osobą żyjącą poza nurtem mediów elektronicznych, nie gonię też za sławą czy popularnością. To, że prowadzę teraz "Szansę na sukces", traktuję jako swoją normalną dziennikarską pracę – powiedział.

Przypomnijmy, że Sierocki od połowy lat 80. jest prezenterem muzycznym "Teleexpressu". W latach 90. był redaktorem naczelnym polskiej edycji "Bravo". Ma także na koncie występy z muzykami disco polo – pojawił się w utworze "Całuj mnie" Wszystkich Marków Świata oraz występował z Marcinem Mellerem na wspólnych koncertach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (197)
Zobacz także