Marek Niedźwiecki zapowiedział swoje odejście z Trójki. Już niebawem skończy się pewna epoka?

Marek Niedźwiecki zapowiedział swoje odejście z Trójki. Już niebawem skończy się pewna epoka?
Źródło zdjęć: © ONS.pl

19.09.2017 08:53, aktual.: 19.09.2017 09:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kilkanaście ostatnich miesięcy było trudnym czasem dla słuchaczy radiostacji przy Myśliwieckiej 3/5/7. Ze stacją pożegnało się wielu dziennikarzy, część z nich zostało wyrzuconych po krytyce nowej polityki rozgłośni. Przez pewien czas plotkowano również, że z Trójki mogą odejść największe legendy. Dziś jest już niemal pewne, że niebawem Marek Niedźwiedzki zniknie z anteny radia. Co skłoniło go do podjęcia takiej decyzji?

Dziennikarz udzielił niedawno poruszającego wywiadu "Nowej Trybunie Opolskiej". Prócz opowieści o spełnionych marzeniach z dzieciństwa i wielkiej miłości do radia Niedźwiedzki przyznał również, że jego dni w Trójce są już prawdopodobnie policzone. Z jednej strony radiowiec mówi, że już za rok wejdzie w wiek emerytalny (w marcu 2018 r. skończy 64 lata - red.), z drugiej przypomina, że ze stacji uleciała dawna atmosfera, która czyniła rozgłośnię najbardziej kultowym radiem w Polsce.

- Ostatnio wiele w kraju się zmieniło i od niektórych słuchaczy dostaję listy, że powinienem odejść, że mój czas minął. I pewno za chwilę odejdę, bo będę już miał swoje lata, nie powiem jednak, że bez żalu. Wykonuję bardzo piękny zawód, pozornie łatwy - choćby po moich siwych włosach widać jednak, że nie jest to bułka z masłem - ale ja go uwielbiam - wyznał Niedźwiedzki w rozmowie z portalem.

O ewentualnym odejściu dziennikarza mówiło się już w ubiegłym roku, kiedy m.in. z Wojciechem Mannem i Arturem Andrusem podpisał się pod listem do prezes Polskiego Radia, Barbary Stanisławczyk, przeciwko dyscyplinarnemu zwolnieniu przewodniczących związku zawodowego Trójki oraz Dwójki.

Marek Niedźwiecki związany jest z Programem Trzecim Polskiego Radia od 1982 r. Jest jednym z twórców i prowadzącym słynnej Listy Przebojów Programu Trzeciego. Jest również pomysłodawcą Trójkowej audycji Top Wszech Czasów oraz serii płytowej Smooth Jazz Cafe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (113)
Zobacz także