Marek Niedźwiecki wydał oświadczenie ws. afery Trójki. Żąda przeprosin od Polskiego Radia

Marek Niedźwiecki zabrał głos kilka dni po tym, jak ogłosił swoje odejście z Trójki. W najnowszym oświadczeniu wezwał Polskie Radio do oficjalnych przeprosin i zażądał zapłaty na rzecz walki z koronawirusem. Poniżej treść oświadczenia.

Marek Niedźwiecki wydał oświadczenie ws. afery Trójki. Żąda przeprosin od Polskiego Radia
Źródło zdjęć: © ONS.pl

21.05.2020 19:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Marek Niedźwiecki odszedł z Trójki po zamieszaniu wokół notowania Listy Przebojów Trójki z 15 maja, kiedy to unieważniono zwycięstwo piosenki Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Władze stacji przyznały, że doszło do manipulacji przy liczeniu głosów i winą chciały obarczyć Niedźwieckiego. Dziennikarz przepracował w stacji przez 35 lat. Kilka dni po ogłoszeniu odejścia wydał oświadczenie w sprawie.

Prezenter radiowy domaga się od Polskiego Radia oficjalnych przeprosin i wpłaty pieniędzy na walkę z koronawirusem. "Złożyłem dziś wezwanie przedprocesowe do władz Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Robię to nie tylko dla siebie, ale też dla Słuchaczy, bo stworzyliśmy wspólnie coś wyjątkowego. Oczekuję od wezwanych oficjalnych przeprosin oraz przekazania kwoty 10 tys. złotych na rzecz lekarzy walczących z pandemią. Żegnam się z Trójką, ale nie z Ludźmi Trójki, bo wciąż jesteśmy RAZEM. To tylko tango…" - napisał Marek Niedźwiecki.

"Jutro miało być 1999. notowanie Listy Przebojów Trójki. Dla mnie już go nie będzie. To nie jest dobry ani łatwy czas – ani dla Trójki, ani dla mnie" - dodał.

W wezwaniu przedprocesowym prawnik Niedźwieckiego żąda "natychmiastowego zaprzestania dalszego rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie, w tym we wszelkich mediach, a także na łamach portali internetowych wydawanych lub administrowanych przez Polskie Radio S.A. jakichkolwiek nieprawdziwych informacji lub spekulacji na temat mojego Mocodawcy mających na celu jego dyskredytację". Przeprosiny mają znaleźć się najpóźniej 3 dni od daty doręczenia wezwania.

Komentarze (841)