Trwa ładowanie...

Piękny gest solidarności wobec Marka Niedźwieckiego. Afera z Trójką nie cichnie

Dziennikarze z innych rozgłośni radiowych zdobyli się na piękny gest wobec Marka Niedźwieckiego. Wojciech Olszak, producent muzyczny, pokazał nagranie.

Piękny gest solidarności wobec Marka Niedźwieckiego. Afera z Trójką nie cichnieŹródło: ONS.pl
d21jkif
d21jkif

Weekendowe wydarzenia w radiowej Trójce wstrząsnęły światem artystycznym. Mimo że minęło już kilka dni, to afera wcale nie cichnie. Wręcz przeciwnie. Z rozgłośni odchodzą kolejni dziennikarze, a Polskie Radio wydaje coraz to nowe oświadczenia w sprawie usunięcia piosenki Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" z notowania Listy Przebojów Trójki.

Artyści wydali oświadczenia, w którym wyraźnie pisali, że nie chcą być częścią Trójki, kiedy cenzuruje się artystów. Z rozgłośnią pożegnał się Marek Niedźwiecki, który kojarzył się od zawsze z tą stacją i który był prowadzącym Listy Przebojów Trójki. Dziennikarz postanowił zakończyć współpracę z Trójką po tym, jak rozgłośnia zasugerowała, że prezenter zmanipulował wyniki notowania.

ZOBACZ: Afera w Trójce. Polityk Tomasz Zimoch ujawnił niepokojącego SMS-a. "Zróbcie coś z tym Kazikiem"

W kolejnym oświadczeniu prezes Polskiego Radia poinformował, że zostało przeprowadzone śledztwo, a Marek Niedźwiecki wielokrotnie złamał regulamin. Dziennikarz może liczyć na wsparcie słuchaczy i artystów, a także kolegów z branży.

d21jkif

Ostatnio radiowcy z takich stacji jak Antyradio, Radio Złote Przeboje, czy Radio Kolor w geście solidarności z Niedźwieckim puścili na swoich antenach utwór "The Look of Love" zespołu ABC.

"Coś w ramach solidarności z kolegami z konkurencji" - usłyszeliśmy na antenie Antyradia.
"Poparcie dla Marka Niedźwieckiego i całej redakcji Trójki. Trzeba podkreślić, że to, co się stało po ;1989 r. nie miało już się prawa wydarzyć" - padło na antenie Złotych Przebojów.

Piosenka jest niezwykle symboliczna, ponieważ to ona otwierała każde notowanie Listy Przebojów Trójki.

- Absolutnie nieprawdopodobne! DZIĘKUJĘ! Wszystkim cudownym Ludziom Radia i waszym Stacjom Radiowym! Tyle udało mi się upolować przez dosłownie kilka minut na domowym odbiorniku... A wiem, że było was, nas dużo, dużo więcej! W całej Polsce i na świecie! Kłaniam się w pas - napisał na Facebooku Wojtek Olszak, polski producent muzyczny.

d21jkif

Afera w Trójce - o co chodzi?

15 maja odbyło się kolejne notowanie Listy Przebojów Trójki, które zdaniem słuchaczy wygrał Kazik z piosenką "Twój ból jest lepszy niż mój". Niestety, głosowanie unieważniono twierdząc, że złamano zasady regulaminu. Jakie? Początkowo nie podano. Od razu pojawiły się przypuszczenia, że usunięto piosenkę Kazika ze względu na to, że uderza w Jarosława Kaczyńskiego, który złamał przymusową izolację i 10 kwietnia wybrał się na cmentarz wbrew powszechnym zaleceniom.

Stacja dość szybko zabrała głos i wyjaśniła, że głosy były źle policzone i inna piosenka powinna być na podium. Zasugerowano, że Marek Niedźwiecki zmanipulował głosowanie i nie był to pierwszy raz. Chwilę później dziennikarze i artyści sprzeciwili się cenzurze w Trójce. Część prezenterów złożyła wypowiedzenia, a artyści wprost napisali, że nie chcą współpracować z rozgłośnią, jeśli stosowane są takie praktyki.

d21jkif
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21jkif