Trwa ładowanie...

Długo nie będzie bezrobotny. Mann ma propozycję dla kolegi

Marek Niedźwiecki rozstał się po wielu latach z radiową Trójką. Skandal nie cichnie. Stacja w pewnym momencie oświadczyła, że to Niedźwiecki manipulował przy słynnej już liście przebojów, w której wygrała piosenka Kazika. Co dalej?

Długo nie będzie bezrobotny. Mann ma propozycję dla kolegiŹródło: ONS, Instagram
d2rprou
d2rprou

Marek Niedźwiecki odszedł z Trójki w atmosferze skandalu. Pojawiają się zarzuty, że stacja ocenzurowała listę przebojów, w której na pierwszym miejscu decyzją słuchaczy miał pojawić się utwór Kazika - "Twój ból jest lepszy niż mój". A że piosenka opowiada o wizycie Jarosława Kaczyńskiego na Powązkach, gdy pozostali obywatele nie mieli takiej możliwości, zawrzało.

Zobacz: Afera w Trójce. Polityk Tomasz Zimoch ujawnił niepokojącego SMS-a. "Zróbcie coś z tym Kazikiem"

W dni wybuchu afery Marek Niedźwiecki pożegnał się z radiem. Szybko okazało się, że to na niego będzie zrzucona spora część winy za zamieszanie wokół listy. Była mowa o błędzie informatycznym, o pomyłce na liście, pojawiły się też bezpodstawne zarzuty, że Niedźwiecki mógł przyjmować pieniądze za to, że dana piosenka będzie na opłaconym miejscu na LP3 (autor oskarżeń wycofał się ze swoich słów).

Dziennikarz do tej pory nie udzielił większego komentarza dotyczącego afery i swojego odejścia.

d2rprou

Co dalej z jego karierą? O to nie ma co się martwić. Fani Niedźwieckiego pewnie niedługo usłyszą go w innym miejscu i już można się spodziewać, gdzie dokładnie.

Propozycję koledze z Trójki podsunął Wojciech Mann, który razem z byłymi pracownikami stacji pracuje nad nowym projektem "Radio Nowy Świat".

- Jeśli Marek będzie miał ochotę, z pewnością go zaproszę. Radio na razie jest w trakcie konstruowania i budowania od zera, myślimy, żeby wystartować w czerwcu, ale to może być ruchoma data - przyznał dziennikarz.

d2rprou

Celem było zebranie kwoty 250 tys. złotych miesięcznie od słuchaczy na "pokrycie kosztów wynajęcia i adaptacji lokalu do studia nagraniowego, zakup sprzętu, który umożliwi realizację i emisję audycji oraz zapewni wynagrodzenia dla pracowników".

Dzięki patronom udało się zebrać ponad 500 tys. zł. na działalność (pod tym linkiem możecie sprawdzić szczegóły)

d2rprou
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rprou