Trwa ładowanie...
d23bp09

Długo nie będzie bezrobotny. Mann ma propozycję dla kolegi

Marek Niedźwiecki rozstał się po wielu latach z radiową Trójką. Skandal nie cichnie. Stacja w pewnym momencie oświadczyła, że to Niedźwiecki manipulował przy słynnej już liście przebojów, w której wygrała piosenka Kazika. Co dalej?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wojciech Mann ma propozycję pracy dla Niedźwieckiego.
Wojciech Mann ma propozycję pracy dla Niedźwieckiego. (ONS, Instagram)
d23bp09

Marek Niedźwiecki odszedł z Trójki w atmosferze skandalu. Pojawiają się zarzuty, że stacja ocenzurowała listę przebojów, w której na pierwszym miejscu decyzją słuchaczy miał pojawić się utwór Kazika - "Twój ból jest lepszy niż mój". A że piosenka opowiada o wizycie Jarosława Kaczyńskiego na Powązkach, gdy pozostali obywatele nie mieli takiej możliwości, zawrzało.

Zobacz: Afera w Trójce. Polityk Tomasz Zimoch ujawnił niepokojącego SMS-a. "Zróbcie coś z tym Kazikiem"

W dni wybuchu afery Marek Niedźwiecki pożegnał się z radiem. Szybko okazało się, że to na niego będzie zrzucona spora część winy za zamieszanie wokół listy. Była mowa o błędzie informatycznym, o pomyłce na liście, pojawiły się też bezpodstawne zarzuty, że Niedźwiecki mógł przyjmować pieniądze za to, że dana piosenka będzie na opłaconym miejscu na LP3 (autor oskarżeń wycofał się ze swoich słów).

d23bp09

Dziennikarz do tej pory nie udzielił większego komentarza dotyczącego afery i swojego odejścia.

Co dalej z jego karierą? O to nie ma co się martwić. Fani Niedźwieckiego pewnie niedługo usłyszą go w innym miejscu i już można się spodziewać, gdzie dokładnie.

Propozycję koledze z Trójki podsunął Wojciech Mann, który razem z byłymi pracownikami stacji pracuje nad nowym projektem "Radio Nowy Świat".

- Jeśli Marek będzie miał ochotę, z pewnością go zaproszę. Radio na razie jest w trakcie konstruowania i budowania od zera, myślimy, żeby wystartować w czerwcu, ale to może być ruchoma data - przyznał dziennikarz.

d23bp09

Byli współpracownicy Programu III Polskiego Radia od 16 marca zbierali na platformie crowdfundingowej fundusze na nową, niezależną stację.

Celem było zebranie kwoty 250 tys. złotych miesięcznie od słuchaczy na "pokrycie kosztów wynajęcia i adaptacji lokalu do studia nagraniowego, zakup sprzętu, który umożliwi realizację i emisję audycji oraz zapewni wynagrodzenia dla pracowników".

Dzięki patronom udało się zebrać ponad 500 tys. zł. na działalność (pod tym linkiem możecie sprawdzić szczegóły)

Głównym trzonem redakcji będą byli dziennikarze "Trójki" - m.in. Wojciech Mann, Magda Jethon, Jan Chojnacki, Piotr Jedliński, czy Jerzy Sosnowski.

d23bp09

Podziel się opinią

Share

d23bp09

d23bp09