Marek Lehnert po 23 latach odchodzi z Polskiego Radia

Wieloletni korespondent Polskiego Radia w Rzymie i Watykanie, Marek Lehnert, rozstaje się z publicznym radiem. O swojej decyzji poinformował na Twitterze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(PR24)
WP

- Właśnie nadałem ostatnią korespondencję do Polskiego Radia. Dziękuję słuchaczom po 23 latach. Do usłyszenia gdzieś indziej - napisał dziennikarz.
Marek Lehnert poinformował, że nie został zwolniony, a radio zaproponowało mu "powrót" do Warszawy i pół etatu: - Wolę czekać na wszystkich w Rzymie. Będę mógł mówić półgłosem - stwierdził.

WP

Marek Lehnert urodził się 19 lipca 1950 roku i jest absolwentem polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1975 roku mieszka w Rzymie. Zanim trafił do Polskiego Radia, był - do 1993 roku - rzymskim i watykańskim korespondentem Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa. W latach 1980-84 pracował jako redaktor polskiego wydania watykańskiego dziennika "L’Osservatore Romano”. Przez wiele lat współpracował z ”Tygodnikiem Powszechnym”. Jest współautorem - wraz z Andrzejem Drzycimskim - książki o pielgrzymce Jana Pawła II do Polski w 1983 roku "Osiem dni w Polsce" oraz kilku tomików poetyckich, wydanych w języku polskim i włoskim.

PAP
Podziel się

ZOBACZ TAKŻE:

WP
WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP