Trwa ładowanie...
02-03-2017 07:34

Marek Lehnert po 23 latach odchodzi z Polskiego Radia

Wieloletni korespondent Polskiego Radia w Rzymie i Watykanie, Marek Lehnert, rozstaje się z publicznym radiem. O swojej decyzji poinformował na Twitterze.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Marek Lehnert po 23 latach odchodzi z Polskiego RadiaŹródło: PR24
deek16g
deek16g

- Właśnie nadałem ostatnią korespondencję do Polskiego Radia. Dziękuję słuchaczom po 23 latach. Do usłyszenia gdzieś indziej - napisał dziennikarz.
Marek Lehnert poinformował, że nie został zwolniony, a radio zaproponowało mu "powrót" do Warszawy i pół etatu: - Wolę czekać na wszystkich w Rzymie. Będę mógł mówić półgłosem - stwierdził.

Marek Lehnert urodził się 19 lipca 1950 roku i jest absolwentem polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1975 roku mieszka w Rzymie. Zanim trafił do Polskiego Radia, był - do 1993 roku - rzymskim i watykańskim korespondentem Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa. W latach 1980-84 pracował jako redaktor polskiego wydania watykańskiego dziennika "L’Osservatore Romano”. Przez wiele lat współpracował z ”Tygodnikiem Powszechnym”. Jest współautorem - wraz z Andrzejem Drzycimskim - książki o pielgrzymce Jana Pawła II do Polski w 1983 roku "Osiem dni w Polsce" oraz kilku tomików poetyckich, wydanych w języku polskim i włoskim.

PAP
Źródło: PAP
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

deek16g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
deek16g