Trwa ładowanie...
28-06-2015 10:57

Marcin Wójcik z Ani Mru Mru zdradza sekrety kabaretu

d2fopi4
d2fopi4

Niektórych z pewnością zdziwi fakt, że podczas tworzenia skeczu głównym wyznacznikiem tego, co ostatecznie znajdzie się w scenariuszu, wcale nie jest uśmiech na twarzach potencjalnych widzów.

- Jeśli wymyślamy skecz, to jedyną rzeczą, nad którą się zastanawiamy, to nie taka, czy ludzie będą się z tego śmiać, tylko czy ktoś się na nas za to nie obrazi. Stand-up nie ma tych problemów, bo on z założenia jest formą, w której nie ma barier, tabu oraz cenzury obyczajowej i słownej. Z drugiej strony, ludzie, którzy chodzą na stand-up, są na to przygotowani. (...) Bardzo chętnie oglądam polskich stand-uperów, bo mamy ich naprawdę niezłych. (...) Myślę, że problemem raczkującego stand-upu w Polsce jest to, że każdy chce mocniej, jeszcze bardziej szokująco, bezkompromisowo i po bandzie. A taki naprawdę dobry stand-up można robić w dowcipny sposób i trafić wtedy do telewizji, do szerokiego grona odbiorców - powiedział Marcin Wójcik.

Artysta przyznał, że choć sam występuje w trzyosobowym zespole, jak ryba w wodzie czuje się, gdy wszystkie światła skierowane są tylko na niego.

- Uwielbiam być sam na scenie i rozmawiać z publicznością. Być może kiedyś, jak znajdę chwilę czasu i będę miał naprawdę dobry pomysł, to postaram się trochę w tym stand-upie namieszać jeszcze - zapowiedział.

d2fopi4

Wielu fanów kabaretu z pewnością niejednokrotnie zachodziło również w głowę, dlaczego na polskiej scenie występuje tak mało kobiet. Nie jest bowiem tajemnicą, że zdecydowana większość kabareciarzy to mężczyźni. Tę zagadkę próbował w wywiadzie wyjaśnić Marcin Wójcik.

- Jest coś w tym, że facetom łatwiej jest zrobić z siebie wariata na scenie, takie pośmiewisko. A kobiety, te, które funkcjonują w kabarecie, te nieliczne wyjątki na tej całej masie męskiego poligonu, są naprawdę wybitnymi jednostkami. One mają dystans do siebie, poczucie humoru i talent - podsumował.

(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)
d2fopi4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fopi4