Trwa ładowanie...

Marcin Meller zaskoczył widzów. Jego poglądy na temat uchodźców są bardzo prawicowe

Dziennikarz, który kojarzy się z otwartością i liberalnym światopoglądem, w "Drugim śniadaniu mistrzów", a więc na antenie TVN24, powiedział, co naprawdę sądzi o uchodźcach. Gośćmi Mellera w politycznym talk show byli Grażyna Plebanek, Karolina Wigura, prof. Jerzy Bralczyk i Andrzej Mleczko. Poglądy zwłaszcza męskiej części zaproszonych spotkały się z krytyką internautów, którzy byli zdziwieni przede wszystkim słowami prowadzącego.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Marcin Meller zaskoczył widzów. Jego poglądy na temat uchodźców są bardzo prawicoweŹródło: PAP, fot: Bartłomiej Zborowski
d4g1y1j
d4g1y1j

Marcin Meller ma ugruntowaną pozycję w mediach, nie obawia się mówić tego, co naprawdę myśli. Kiedy trzeba, krytykuje władze i nie boi się konsekwencji. Okazuje się jednak, że nie wszystkie poglądy dziennikarza, który, między innymi, deklaruje ateizm, są dalekie od prawicowych. Wręcz przeciwnie. Nie mogą ich zrozumieć nawet bliscy Mellera.

- Ja na temat uchodźców, imigrantów, islamu w Europie kłóciłem się z większością moich znajomych. Bo moje poglądy sytuują mnie umownie po prawej stronie. Uważam, że sytuacja krajów zachodnich, w których są duże społeczności islamskiej… - zaczął Meller w swoim programie.

- Potrzebne nam to jak dziura w moście - dokończył gość, Andrzej Mleczko.

d4g1y1j

Meller stwierdził, że nie podoba mu się sposób mówienia o uchodźcach.

- Oburza mnie język czasem rasistowski używamy przez propagandystów władzy i polityków władzy. To jest ohydne. Ale uważam, że skoro tak się złożyło, że nie mamy w Polsce dużych skupisk muzułmanów, to nie to jest zła sytuacja dla Polski w sensie społecznym, politycznym. Powściągliwość przed przyjmowaniem imigrantów muzułmańskich nie jest zła.

- Uwielbiam jeździć do krajów islamu, gdy jestem na gościnnych występach. Niekoniecznie chciałbym mieć świat islamu u siebie - wypowiedzi Mellera cytuje wPolityce.pl.

d4g1y1j

Na słowa prowadzącego zareagowali internauci, którzy skomentowali rozmowę na facebookowym profilu programu. Co napisali? "Cóż za obrzydliwa, z estetycznego punktu widzenia dyskusja i oczywiście naiwna. Otoczmy się murem, może na chwile to wystarczy, by zatrzymać uchodźców, nikogo nie obchodzi, co byśmy woleli, bo oczywiście wolelibyśmy być młodzi, zdrowi i bogaci, a jacy jesteśmy?", "Ziejący nienawiścią p. Mleczko przysparza rządzącym najwięcej zwolenników", "Dzisiejsze Drugie... to dla mnie czas stracony".

Oglądaliście "Drugie śniadanie mistrzów"?

Tutaj znajdziesz aktualny program tv!
Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

d4g1y1j

A oto, co problemie uchodźców mówili goście w jednym z programów Telewizji WP!

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4g1y1j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g1y1j