Trwa ładowanie...
15-02-2012 15:05

"Mały Londyn": Wybrano projekt nowej telenoweli TVP1

Share
"Mały Londyn": Wybrano projekt nowej telenoweli TVP1
d4bqput

Zakończył się konkurs na projekt telenoweli o tematyce społeczno - obyczajowej dla TVP 1. Zwycięzcą został serial pod roboczym tytułem *"Mały Londyn" - poinformowały Wirtualnemedia.pl.*

Zwycięski projekt zgłosiła założona przez Tadeusza Lampkę firma Artrama, która dla TVP2 produkuje seriale "Na dobre i na złe" oraz "Barwy szczęścia".

Drugie miejsce ex aequo przypadło projektom: „W stronę słońca” (zgłoszonemu przez San Graal) oraz „Ucho van Gogha”(zaproponowanemu przez New Format). Najlepsze projekty wybrała specjalna Komisja Konkursowa TVP.

d4bqput

Konkurs miała na celu wybranie telenoweli, która miałaby się pojawić w TVP 1 jesienią br. Łącznie w jego ramach do TVP wpłynęły 52 projekty seriali. Telewizja Polska nie podała, czy wybrana przez Komisję telenowela zostanie zrealizowana.

Zakończył się także pierwszy etap konkursu na serial kryminalno-sensacyjny dla TVP2. Komisja Konkursowa zakwalifikowała do II etapu 5 projektów: "Na krawędzi", "Paradoks", "Śmierć głośna, śmierć cicha", "Terror" oraz "Zygzak".

W sumie do konkursu wpłynęło 66 zgłoszeń, z czego po weryfikacji formalno-prawnej do pierwszego etapu zakwalifikowano 38 projektów . Teraz wybrano pięć projektów. Zgodnie z regulaminem konkursu ich producenci zostaną zaproszeni do TVP na prezentację prac przed Komisją Konkursową. O terminie i przebiegu drugiego etapu konkursu producenci tych projektów zostaną poinformowani indywidualnie.

Wybrany w konkursie serial ma pojawić się na antenie TVP2 jesienią br. Ostateczna decyzja, czy tak się stanie, będzie należała jednak do zarządu TVP.

d4bqput
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bqput
d4bqput