Małgorzata Tomaszewska ma ospę. Jest bardzo osłabiona

Małgorzata Tomaszewska zostanie po raz drugi mamą
Małgorzata Tomaszewska zostanie po raz drugi mamą
Źródło zdjęć: © Instagram

24.11.2023 20:17, aktual.: 24.11.2023 20:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Małgorzata Tomaszewska jest w drugiej ciąży. Od kilku dni zmaga się z ospą wietrzną. W nagraniu internetowym opowiedziała, jak się czuje i przy okazji zwróciła uwagę użytkownikom na istotną dla ich zdrowia rzecz.

W sierpniu Małgorzata Tomaszewska poinformowała, że spodziewa się kolejnego dziecka. Ciąża rozwija się pomyślnie, a przypadkowymi świadkami tego procesu są czasami tłumy przed telewizorami. W jednym z wrześniowych wydań "Pytania na śniadanie" prezenterka sprawiała wrażenie, jakby czuła się nieswojo. Po kilku chwilach wytłumaczyła, że właśnie po raz pierwszy doświadczyła kilku silnych kopniaków energicznego malucha.

Mama pozostaje ciągle aktywna. W domu uziemiła ją dopiero infekcja górnych dróg oddechowych na początku jesieni. Czuła się wtedy wyjątkowo źle.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Z gardła przerzuciło mi się na zatoki. Nie mogę w ogóle oddychać, więc i spać nie mogę. [...] Poproszę was o sposoby na zatoki w ciąży" - zwróciła się do fanek w mediach społecznościowych.

U progu zimy Małgorzatę Tomaszewską dopadła ospa.

"Dziś w nastroju mocno słabym. [...] Nie wiem, co w tej ciąży mi się jeszcze przyplącze. Całe szczęście jesteśmy daleko po 20. tygodniu, bo podobno do 20. tygodnia ospa jest najbardziej niebezpieczna dla ciąży, więc mam nadzieję, że obędzie się bez komplikacji" - wyznała dziennikarka.

Tomaszewska pokazała zmiany skórne i podzieliła się efektami swojego "dochodzenia". Otóż lekko wystraszona zapytała rodziców, czy była szczepiona w dzieciństwie. Usłyszała, że tak, ale zrobiła sobie także badanie na obecność przeciwciał. Okazało się, że ani nie przyjmowała szczepionki, ani nie przechodziła tej choroby w przeszłości.

"Ospa panuje, jest jej bardzo dużo, uważajcie na siebie, jeśli nie jesteście zaszczepieni. [...] Niech mój przypadek się jakoś wam przysłuży" - podsumowała Małgorzata Tomaszewska, dołączając nazwy dostępnych szczepionek.

Małgorzata Tomaszewska przechodzi ospę
Małgorzata Tomaszewska przechodzi ospę© Instagram
Małgorzata Tomaszewska pokazuje krosty na szyi
Małgorzata Tomaszewska pokazuje krosty na szyi© Instagram

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o "Zabójcy" Davida Finchera, "Informacji zwrotnej" z Arkadiuszem Jakubikiem oraz ostatnim sezonie "The Crown", gdzie, spoiler, ginie księżna Diana. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (35)
Zobacz także